Hlavní navigace

Představenstvo eBanky kompletní

Sdílet

Praha 21.11.2002 – Dozorčí rada eBanky na svém jednání dne 15.11.2002 zvolila s účinností od 18.11.2002 Mgr. Alexandra Boreckého a Ing. Vlastimila Nigrina do představenstva eBanky.

Pětičlenné představenstvo eBanky je nyní kompletní a tvoří ho kromě Radomíra Lašáka, který je předsedou představenstva, místopředseda představenstva Peter Hollovič a členové představenstva, kterými jsou Luboš Černý a nově Alexandr Borecký s Vlastimilem Nigrinem.

Nové představenstvo eBanky tvoří zkušení manažeři s mnoholetými zkušenostmi z bankovního sektoru, kteří, s výjimkou Petera Holloviče a Luboše Černého, stáli za úspěšnou privatizací Komerční banky v roce 2000.

Mgr. Alexandr Borecký se narodil v roce 1967. Vystudoval přírodovědeckou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně. Do eBanky přichází z Komerční banky, kde naposledy působil jako náměstek ředitele divize Schvalování korporátních obchodů a zároveň jako ředitel odboru Speciálních aktivit. A. Borecký má téměř 10 letou praxi v bankovnictví, především v oblasti risk managementu.

Alexandr Borecký je ženatý a ve volném čase se zabývá beach volejbalem a cestováním, hovoří anglicky, německy a rusky.

Ing. Vlastimil Nigrin, narozený v roce 1964 vystudoval VŠE v Praze – obor ekonomická statistika. Po vysoké škole pracoval od roku 1987 v Komerční bance, kde začínal jako analytik souhrnného odboru pobočky a přes pozice vedoucího odboru bankovních služeb, ředitele divize bankovních služeb, působil od března tohoto roku na pozici Executive Vice President zodpovědného za provoz.

Vlastimil Nigrin je ženatý a má 2 děti, mezi jeho zájmy patří vytrvalostní běh, cestování a poslech jazzové hudby. Hovoří anglicky, německy a rusky.

eBanka je univerzální banka (3. nejdůvěry­hodnější v České republice v soutěži o Banku roku 2002), která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 26 Klientských centrech. Nadále drží i vedoucí postavení v přímém bankovnictví, o čemž svědčí celá řada ocenění, které získala (např. titul Přímé bankovnictví roku 2002).

Celkový počet klientů eBanky je necelých 300 tisíc. Internetové bankovnictví využívá přes 77 tisíc klientů a z toho přes 35 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 69 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 152 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).