Hlavní navigace

Prázdniny na RM-S: historické objemy obchodů. Jak zapůsobily výsledky hospodaření na kurz Telefónicy O2.

Pondělí a pátek prudký propad, zbytek týdne klidnější. Tak lze jednou větou popsat situaci na českém akciovém trhu v uplynulém týdnu. Po prudkém pondělním propadu akciový trh v průběhu úterý a středy ztrátu postupně smazával, aby na závěr týdne mohl propadnout ještě níže.

Sdílet

Za poměrně silnou korekcí stojí převážně zahraniční vlivy, zejména výsledky některých amerických podniků nebyly příliš příznivé. K tomu se přidal ještě oslabující dolar vůči euru a další negativní makroekonomické zprávy, které vystrašily investory prakticky na všech světových trzích. Páteční den byl na trhu RM-SYSTÉM rovněž rekordní co se objemů obchodů týče. Drobní investoři zobchodovali celkem 78,5 mil. Kč.

Zajímavé bylo obchodování s akciemi společnosti Telefónica O2, která v průběhu týdne vyhlásila výsledky hospodaření za první pololetí letošního roku. Výsledky byly celkově lepší než očekávání trhu, zvláště na úrovni tržeb a čistého zisku investory příjemně překvapily. Díky negativní náladě na zahraničních trzích přesto akcie této telekomunikační společnosti oslabily v průběhu pátku až k 573,10 Kč a týden uzavřely na 581,50 Kč za jednu akcii. Shrneme-li výsledky hospodaření, vytvořila Telefónica O2 za šest měsíců čistý zisk 4,89 mld. Kč (meziroční nárůst o 14,3%) při tržbách 31,07 mld. Kč (+3,2% y/y). Největším lákadlem pro investory stále zůstává slibná letošní dividenda 50 Kč, která bude vyplacena každému, kdo bude vlastnit akcie společnosti přesně 10. září 2007, což je tzv. rozhodný den pro výplatu dividendy.

Akcie Unipetrolu po dlouhém období růstu část svých zisků ztratily, když během týdne oslabily o 6%. Za poklesem opět nestojí žádná korporátní zpráva, ale globální situace na kapitálových trzích. Podobně reagovaly akcie ČEZu, které oslabily na 1 092 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).