Hlavní navigace

Pražané vzali evropské dotace útokem. Žadatelé předložili celkem 1364 projektů za 10,7 miliardy korun

V operačním programu Praha – Adaptabilita je v první výzvě připraveno 840 miliónů Kč. Žadatelé předložili 1175 projektů za 6,8 miliardy Kč. V druhém pražském programu Konkurenceschopnost je pro první výzvu přiděleno 2,4 miliardy Kč. Zájemci o podporu z unijních fondů předložili 189 projektů za 3,9 miliardy Kč. Oproti předchozím létům jde o enormní nárůsty.

Sdílet

„Přestože jsme na základě obrovského zájmu o účast na seminářích a na základě mnoha set konzultací projektových žádostí očekávali dost projektů, takto vysoký zájem o dotace nás překvapil,“ přiznává náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová, která má evropské fondy v Praze na starosti. „Od ledna jsme na 247 seminářích proškolili přes 1400 osob, poskytli žadatelům mnoho set osobních konzultací a zodpověděli tisíce telefonických a emailových dotazů,“ dodává Reedová.

V programu Adaptabilita byl největší zájem o projekty v oblasti vstupu na trh práce. Zde požadovaný objem peněz převyšuje rozdělované prostředky více než desetinásobně. O tyto tzv. měkké projekty žádají často neziskové subjekty. Naproti tomu v operačním programu Konkurenceschopnost pak bylo předloženo nejvíce projektů v oblasti podpory malých a středních podniků. Zde zájem o dotace převyšuje přidělené prostředky více než devítinásobně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).