Hlavní navigace

Praha předala štafetu Vídni

Evropské kolokvium, které loni hostila Praha, proběhlo tentokrát ve dnech 28. a 29. listopadu ve vídeňském Hofburgu. Hlavním tématem diskusí bylo řešení portfolia a životní cykly.

Sdílet

Loňský úspěch Evropského kolokvia, nad nímž převzal záštitu prezident Václav Klaus, vedl jeho pořadatele, skupinu Pioneer Investments, k uspořádání dalšího prestižního setkání světových odborníků. Tentokrát v předvánočně naladěné Vídni.

„Hlavním cílem Evropského kolokvia je vytvořit trvalé diskusní fórum, které bude přispívat k porozumění, ale především k řešení stěžejních ekonomických výzev a příležitostí nadcházejících období. Jsem potěšen, že se tato myšlenka setkává s úspěchem a že tradice této prestižní události byla zahájena právě v Praze.“ řekl při této příležitosti Mgr. Roman Pospíšil, generální ředitel společností skupiny Pioneer Investments v ČR a SR.

Diskusního fóra o aktuálním dění a trendech v ekonomickém myšlení se zúčastnili laureáti Nobelovy ceny Robert Engle, Vernon Smith a Joseph Stiglitz, dále guvernér Rakouské národní banky, profesoři nejvýznamnějších světových univerzit a další přední ekonomové a představitelé významných společností z USA i z Evropy.

Program zahájilo Mezinárodní tiskové fórum Pioneer Investments, na kterém novináři diskutovali s čelními představiteli Pioneer Investments o stále aktuálnějším tématu zajištění se na stáří a o klíčových otázkách, kterým čelí jak klienti, tak finanční poradci.

Druhý den pokračovalo Evropské kolokvium hlavním programem. Řada prezentací a workshopů, panelové diskuse či rozhovory byly pro všechny účastníky zajímavé a inspirující. A jistě také přinesly řadu podnětů pro další ročník Kolokvia.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).