Hlavní navigace

Praha má nové spojení se švédským Göteborgem

Už od 16. dubna bude přímou linkou do Göteborgu létat společnost City Airline. Cestující se tak rychle a pohodlně dostanou z Prahy do slavného švédského města za 1,5 hodiny. Mohou se rozhodnout až mezi třemi lety týdně, protože City Airline - v tzv. code sharové spolupráci s leteckou společností SAS – bude létat ve středu, v pátek a v neděli.

Sdílet

Lety mezi Prahou a Göteborgem budou zajišťovat letadla Embraer 135 a 145, které mají 47 resp. 49 sedadel. Cestující se o nové letové lince mohou detailně informovat na internetových stránkách www.cityairline.com.

Göteborg, druhé největší město ve Švédsku, založil v roce 1621 král Gustav II. Adolf a je především přístavem s množstvím lodí a trajektů. Velký prostor tu mají i kulturní události – divadlo, tanec či koncerty filharmonie nebo metalové muziky. Za návštěvu stojí zdejší muzeum umění i muzeum dekorativního umění, kde vystavují sbírky čínského a japonského nábytku, textilií a keramiky.

Za zmínku stojí, že čtyři místní restaurace byly zařazeny do prestižního gastronomického průvodce Michelin.

Během letního letového řádu, který začal platit od 30. března a jehož platnost potrvá do 25.října, se rozšířily pravidelné linky o dalších 17 míst, většinou dovolenkového charakteru. Nově se lidé mohou přímým letem dostat do Alicante, Alma Aty, Billundu, Damašku, Heraklionu, Chanie, Lucemburku, Olbia, Pisy, na Rhodos, do Rostova na Donu, Štrasburku, Tbilisi, Terstu, Valencie a Zadaru. Z Letiště Praha vedou přímá pravidelná spojení celkem do 124 destinací v 51 zemích v Evropě i v zámoří a usnadní obchodní i prázdninové cestování. Vedle otevření nových destinací dochází také k významnému posílení pravidelných linek do současně obsluhovaných míst. Aby uspokojily poptávku, budou ve srovnání s loňským rokem přidány nové frekvence letů například na linkách do Paříže, ale i Brna, Bruselu, Kodaně, Osla, Říma, Milána, Neapole, Lisabonu, Larnaky, Krakova, Moskvy, Jekatěrinburgu a Sofie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).