Hlavní navigace

Pozastavení prodeje podílových listů YSE akcionářů

Sdílet

Dnem 1.7.2002 nabylo právní moci rozhodnutí Komise pro cenné papíry ve věci schválení změny statutu otevřeného podílového fondu YSE akcionářů.

Statut nově obsahuje ustanovení o pozastavení prodeje podílových listů z důvodu přihlášené pohledávky v majetku fondu do procesu soudního vyrovnání s věřiteli ze strany ČKD Praha Holding, a.s. a mj. zachovává nulovou výši srážky při odkoupení podílových listů. Součástí změn stautu fondu je také jeho obsahované přizpůsobení statutu fondu NEWTON balancovaný, který je spravován se shodnou investiční strategií.

Cílem pozastavení prodeje podílových listů je ochrana stávajících podílníků fondu, protože výsledek procesu vyrovnání by mohl mít významnější vliv na čisté obchodní jmění fondu a hodnotu podílového listu. Společnost k danému rozhodnutí přistoupila na základě posledního vývoje, který indikuje zvýšení pravděpodobnosti úspěšného vyrovnání s věřiteli ze strany ČKD Praha Holding, a.s.

Pozn.: Zpětný odkup podílových listů ve vlastnictví podílníků omezen nijak není.

V Praze dne 1.7.2002
NEWTON Investment – investiční společnost, a.s.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).