Hlavní navigace

Povodňové škody mohou být vyšší než účet letošního sněhu

[Tisková zpráva] Letošní sněhová nadílka spojená s ledovkou způsobila klientům Generali na 170 škod za 3 milióny korun. Přibližně 40 % z nich nahlásili majitelé rodinných domů, kteří mají riziko tíhy sněhu kryto již v základním pojištění.

Sdílet

Z regionů dosud přišlo nejvíce pojistných hlášení z Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje. Výše a počet především majetkových škod nejsou konečné. Lidé je obvykle hlásí s tři a vícedenním zpožděním. Navíc řada rekreačních objektů je v zimním období osiřelá a jejich majitelé o případných škodách spojených s tíhou sněhu, či způsobených jeho táním, ještě neví. Pro ilustraci. Ještě v březnu loňského roku hlásili klienti Generali škody, které jim způsobil sníh v prosinci 2009.

Dalším důležitým faktorem ovlivňujícím výši a počet škod je vývoj počasí v následujících dnech. Velké množství tajícího sněhu neohrožuje pouze domácnosti či podnikatele. Společně s děštivým počasím totiž zvyšuje hladiny řek. Především v Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském a Jihočeském kraji. V této souvislosti očekávají likvidátoři pojišťovny Generali desítky povodňových škod, které se zřejmě budou pohybovat v řádech miliónů korun. Přijímají také první opatření pro případ, že by se situace během dneška a o víkendu zdramatizovala.

Případné škody mohou klienti Generali hlásit online na www.generali.cz nebo v pracovní dny od 7 do 19 hodin na telefonním čísle 844 188 188.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).