Hlavní navigace

Povodňová pomoc: ČSOB v předstihu odvádí miliardu korun

Sdílet

ČSOB dnes odpověděla na výzvu Vlády ČR tlumočenou ministrem financí minulý čtvrtek a do státního rozpočtu v předstihu odvedla daň z příjmu. V mimořádném termínu tak převádí ČSOB 1.000.000.000,– Kč (jednu miliardu Kč).
Tato částka – přinejmenším částečně – má ulehčit tlaku na státní rozpočet a usnadnit nasměrování finanční toků státu na obnovu povodněmi postižených oblastí. „ČSOB sama povodněmi utrpěla materiální škody ve své pobočkové síti v řádu desítek milionů korun. Tak rozsáhlá přírodní katastrofa, jakou jsme prožili, však od každého vyžaduje, aby přehodnotil své priority a podle svých možností přispěl k rychlé obnově země,“ říká Pavel Kavánek, předseda představenstva ČSOB.
Humanitární dary a charitativní iniciativy jsou nezastupitelné teď, v prvních několika týdnech po katastrofě. Příští měsíce však vyžadují mobilizaci investičních zdrojů k obnově trvalého bydlení a infrastruktury – mostů, silnic, čističek odpadních vod – aby do zimy bylo kde bydlet a jak se do zasažených oblastí dopravovat.
Skupina ČSOB zakládá svůj program pomoci k překonání záplavových škod na třech pilířích: humanitární podpoře občanským iniciativám, produktech s preferenčními podmínkami pro obyvatele, firmy a města a na podpoře infrastrukturním investicím státu. „Vedle již poskytnutého daru na vládní povodňový účet posíláme miliardu Kč v předstihu Finančnímu úřadu jako mimořádnou platbu, představující odhadovanou daňovou povinnost banky“, uvedl Pavel Kavánek.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Řízení komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).