Hlavní navigace

Povodně 2010 – Generali již zlikvidovala více než čtvrtinu dosud nahlášených škod

[Tisková zpráva] Za první čtyři dny povodní nahlásili klienti Generali přibližně 300 škod ze více než 12 milionů korun. Z 90% se jedná o škody na rodinných domech a domácnostech za necelých sedm miliónů korun.

Sdílet

Nejvíce vždy kalamita zasáhne obyčejné lidi, kterým se snažíme co nejrychleji ulehčit jejich těžkou situaci. Díky přijatým opatřením vyřídili do dnešního rána likvidátoři pojišťovny Generali již více než čtvrtinu z dosud nahlášených škod. Peníze mají lidé již k dispozici nebo jim byly poukázány na účet.  Klientský servis Generali bude našim klientům mimořádně k dispozici i tomto víkendu od 7 do 19 hodin na lince 844 188 188.

Počty i výše škod, které nám hlásí klienti v souvislosti s povodní, se mění každou minutu. Předpokládáme, že celkový počet pojistných událostí se bude pohybovat kolem 1800. Zatím výrazně roste především počet škod, protože převážná většina z nich spadá do pojištění domácností a rodinných domů. Škody z podnikatelského pojištění, které bývají běžně v řádech deseti milionů a více, jsou vždy hlášeny s časovou prodlevou. Očekáváme, že podnikatelé začnou své škody hlásit začátkem příštího týdne, kdy začne razantně růst i výše způsobených škod. Jejich celkový účet odhadujeme na 200 milionů.

Naší prioritou i nadále zůstává vyřízení pojistné události v co možná nekratším čase. Likvidátoři i mobilní technici Generali jsou v terénu a kontaktují klienty s informacemi, jak mají při likvidaci následků povodní postupovat. Zároveň se snaží co nejrychleji prohlédnou místa již nahlášených škod. Jestli se lidem v podobných situacích něčeho nedostává, pak jsou to peníze. Proto naši likvidátoři sami aktivně nabízejí výplaty záloh na pojistná plnění na základě odhadu výše škody mobilním technikem.

Podíváme-li se na jednotlivé lokality zasažené povodní, z pohledu pojišťovny Generali předpokládáme největší škody v Moravskoslezském kraji, v okresech Frýdek-Místek a Karviná. Z měst budou zřejmě nejvíce postiženy Bohumín a KarvináUpozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).