Hlavní navigace

Povinné ručení má u Allianz pojišťovny už 700 tisíc motoristů a jejich zájem o tento produkt roste

[Tisková zpráva] Počet motoristů, kteří jezdí s povinným ručením Allianz pojišťovny, neustále roste a začátkem dubna už dosáhl 700 tisíc. Povinné ručení je obecně považováno za citlivý barometr úspěšnosti každé pojišťovny a také výkladní skříň jejích produktů.

Sdílet

Vloni v létě mělo s Allianz smlouvu 621 tisíc majitelů vozidel. „Vliv na nárůst má jak nové povinné ručení s nejširším krytím rizik na českém trhu, tak i nedávné oznámení, že jsme díky korektní bonusové politice mohli plošně snížit sazby povinného ručení novým motoristům,“ vysvětluje Pavel Prokš, ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny.

Povinné ručení u Allianz pojišťovny od září loňského roku zajišťuje nejširší ochranu v České republice a motoristé mají na výběr ze tří balíčků, které se od sebe neliší pouze limity plnění, ale především škálou krytých rizik. Uzavřením pojistné smlouvy mohou získat kromě povinného ručení i pojištění pro případ poškození vozidla živelní událostí, zvířetem, nebo po střetu s ním. Standardní součástí sjednaného povinného ručení je i možnost přímé likvidace s bezplatným odtahem a zapůjčením vozu i v případě, že klient nehodu zavinil, dále pak úrazové pojištění nezletilých dětí ve vozidle a nárok na bezplatné povinné ručení ke dvěma malým motocyklům nebo přívěsům.

Před měsícem Allianz oznámila, že motoristům, kteří jezdí bez nehod, plošně a nad rámec segmentačních kritérií zlevní povinné ručení o 10 až 25 procent. To se týká zhruba 65 procent řidičů. Asi pěti procentům, kteří svému okolí často škodí, naopak pojistka podraží.

V roce 2005 měla Allianz v rámci povinného ručení v naší zemi pojištěno 550 tisíc vozidel a od té doby zaznamenává o tento produkt zvyšující se zájem. (viz graf) V celém světě pojišťuje Allianz 50 milionů motorových vozidel a je největší pojišťovnou v rámci neživotního pojištění, do kterého patří také povinné ručení a havarijní pojištění.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).