Hlavní navigace

Povinné ručení České pojišťovny lze sjednat i na poště

(Praha, 31. srpna 2006) - Od zítřejšího dne mohou motoristé na všech 3400 přepážkách České pošty uzavřít povinné ručení České pojišťovny. Právě před rokem obě společnosti podepsaly dohodu o obchodním zastoupení na dobu dvanácti let. Na jejím základě už se na poště prodávají produkty České pojišťovny z oblasti životního i neživotního pojištění. Do budoucna k nim přibude ještě cestovní pojištění a samostatné pojištění úrazu a odpovědnosti.

Sdílet

„Prostřednictvím České pošty se nám daří oslovit co nejširší klientelu, které nyní díky povinnému ručení nabízíme skutečně ucelenou nabídku jednoduchých, srozumitelných a cenově dostupných produktů,“ říká vrchní ředitelka alternativní distribuce v České pojišťovně Hana Kollertová.

Povinné ručení uzavřené na poště je plnohodnotným pojištěním, jako by je klient uzavíral na přepážce České pojišťovny. Zohledňuje bonusy za dřívější bezeškodní průběh a jeho nespornou výhodou je i to, že motorista si přímo z pošty po zaplacení pojistného odnese doklad o pojištění spolu se zelenou kartou a může odtud rovnou vyjet s pojištěným vozem na silnici.

V současné době mohou zákazníci České pošty kromě povinného ručení sjednat běžně placené kapitálové životní pojištění, dětské životní pojištění Sluníčko, vkladové pojištění KOMBI včetně úrazových připojištění či pojištění domácností a staveb v kombinaci s patřičnými pojištěními odpovědnosti. „Velmi úspěšným produktem je například Sluníčko, v současné době 20 % jeho celkové produkce České pojišťovny sjednává právě Česká pošta,“ doplňuje Hana Kollertová.

Česká pošta je pro Českou pojišťovnu velmi důležitým strategickým partnerem. Právě pro přepážky pošty připravuje Česká pojišťovna další novinky – cestovní pojištění a samostatná pojištění úrazu a odpovědnosti. Logo České pojišťovny je dnes vidět na všech poštách a výrazně tak krátí cestu k pojištění klientům z menších měst a obcí.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 36 procent. Má základní kapitál 4 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Česká pojišťovna patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 250 mld. Kč. Jediným akcionářem ČP je společnost PPF Group N. V.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).