Hlavní navigace

Povánočních slev využije téměř polovina Čechů

[Tisková zpráva] Podle průzkumu Citibank realizovaného ve spolupráci s agenturou STEM/MARK* nakupuje ve slevách po Vánocích 41 % českých zákazníků. Průměrně vydají na tyto nákupy částku mezi 1 a 3 tisíci korunami a nejčastěji využívají slev na oblečení, obuv a sportovní potřeby.

Sdílet

Ve slevách po Vánocích 2010 nakupují nejvíce ženy (66 %) a lidé ve věku 30 – 44 let (36 %). Ve srovnání se situací před dvěma lety lze však u Čechů pozorovat při utrácení peněz větší obezřetnost a slevy jich celkově využívá méně než v minulosti. V průzkumu Citibank uvedlo 34 % dotázaných, že od roku 2009 se jejich finanční situace zhoršila, a proto tak celých 44 % lidí neplánuje povánoční slevy vůbec využít.

„Výsledky průzkumu odpovídají téměř zcela realitě,“ říká Milan Řezníček, produktový manažer oddělení kreditních karet Citibank a dodává: „Podle informací z našeho portfolia využilo k povánočním nákupům platbu kreditní kartou 60 % našich klientů, přičemž průměrně vydali částku ve výši 2 000 korun. Stejně jako v loňském roce, probíhá v povánočním období nejvíce transakcí kreditními kartami našich klientů v supermarketech a velkých obchodních centrech. Mezi nejčastěji nakupované zboží ve slevách pak patří sportovní potřeby a oblečení.“

Z průzkumu, který dále zkoumal také postoj české populace ke kreditním kartám, dále vyplynulo, že stále mnoho Čechů je při používání tohoto platebního nástroje velmi opatrných. Celých 64 % lidí uvedlo, že kreditní kartu nemá a nepoužívá. U dotázaných převládá názor, že kreditní kartu nepotřebují (30 %), nebo že se obávají případného zadlužení (13 %). Na druhou stranu však počet vydaných kreditních karet meziročně vzrostl o téměř 20 % (1 243 531 ve 3. čtvrtletí roku 2009 a 1 559 668 ve stejném období roku 2010). To potvrzuje, že stále více Čechů o pořízení kreditní karty uvažuje. Mnoho držitelů karet v České republice považuje kreditní karty za jeden z nepohodlnějších platebních nástrojů, který jim poskytuje navíc další slevy na jejich nákupy. Dnes již i na českém trhu existují kreditní karty, které tento benefit poskytují. Jednou z nejlepších nabídek na trhu je karta Citi Shopping, díky které mají zákazníci možnost ušetřit až 10 % z ceny z jejich pravidelných nákupů (potraviny, oblečení, sportovní potřeby, restaurace a nábytek). Ve výsledku jim tak může ušetřit peníze za nákupy, které i tak realizují.

„Kreditní karty se v posledních době stávají postupně standardním platebním nástrojem. Češi jsou ve výběru a užívání karet čím dál vzdělanější a sofistikovanější. Avšak na druhé straně existuje ohledně kreditních karet stále mnoho mýtů a nedorozumění. Řešením této situace je zvýšení jejich informovanosti o produktech, které jim umožní lépe pochopit, jak jim tento způsob platby může pomoci,“ říká Milan Řezníček a dodává: „Zvýšení vzdělanosti zákazníků ohledně kreditních karet jim umožní lépe se rozhodnout, jakou kreditní kartu zvolit a jak ji správně používat.“

Citibank nabízí chipovou kreditní kartu Citi Shopping, jejíž hlavní výhodou je stálá 2% sleva na vybrané kategorie nákupů ode dne vydání karty.  Držitel karty navíc získá další 8% slevu na vybrané kategorie nákupů v prvních dvou měsících od vydání karty. Celkově mohou zákazníci v těchto dvou měsících získat na svůj kartový účet až 10 % z celkové výše transakce ve vybraných nákupních kategoriích. Slevy se vztahují na nákup jídla a potravin, oblečení, nábytku a doplňků do bytu, sportovních potřeb a dále v restauracích a barech.

Citi Shopping kreditní karta v kostce:

•    Získání 2 % zpět za vybrané nákupy v supermarketech, za nákup oblečení, nábytku, sportovního vybavení a v restauracích a barech

•    Dalších 8 % zpět během prvních dvou měsíců od data vydání karty

•    Slevu až 25 procent na zboží a služby v rámci Citi Clubu

•    Kreditní limit ve výši až trojnásobku čistého měsíčního příjmu

•    Až 55 dní bezúročného období

•    Zdarma čtyři dodatkové karty pro své blízké

•    24hodinovou klientskou podporu 7 dní v týdnu a internetové bankovnictví

•    Širokou nabídku volitelných pojištění

•    Poplatek za vedení kreditní karty Citi Shopping je 50 Kč měsíčně

*Exkluzivní výzkum pro Citibank v listopadu 2010 realizovala agentura STEM/MARK, a.s., počet uskutečněných rozhovorů byl 1014.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).