Hlavní navigace

Potenciál rozvíjejících se trhů a 100% zajištění, to je nový Pioneer – zajištěný 2018 – rozvíjející se trhy

[Tisková zpráva] Počátkem dubna skupina Pioneer Investments v ČR uvádí na trh nový fond, který nabízí investorům potenciál výnosu rozvíjejících se trhů a zároveň k datu splatnosti zajišťuje 100 % jejich investice. Pioneer – zajištěný 2018 – rozvíjející se trhy je vhodný pro korunové investory, kteří hledají nové a zajímavější investiční příležitosti na rozvíjejících se trzích, ale zároveň se obávají rizika spojeného s investováním do měn a regionů obecně považovaných za kolísavější.

Sdílet

Upisovací období nového otevřeného podílového fondu je 1. dubna až 31. května 2011. Po tuto dobu je minimální investice stanovena na částku 5 000 Kč. Počáteční hodnota podílového listu fondu bude stanovena k 1. červnu 2011.

„Rozvíjející se trhy v posledních letech rostou dynamičtěji a mílovými kroky dohánějí vyspělé státy. Nový zajištěný fond tak může být vítanou příležitostí k dlouhodobé investici pro investory, kteří preferují ochranu kapitálu před maximalizací výnosového potenciálu, ale zároveň chtějí využít zajímavé perspektivy tohoto regionu,“ uvádí Petr Šimčák, ředitel obchodu pro banky a instituce Pioneer Investments ČR.

Fond využívá modely zajištění, které se již úspěšně osvědčily v praxi. Za standardních tržních podmínek je počáteční hodnota podílového listu zajištěna na 100 % v době splatnosti, tedy ke dni 1. června 2018. Fond zároveň disponuje i tzv. auto call mechanismem – pokud počáteční hodnota podílového listu vzroste o 20 %, bude předčasně ukončen a zhodnocené investice budou vyplaceny podílníkům.

Portfolio manažerem nového zajištěného fondu je Zoltán Rába, který při řízení portfolia úzce spolupracuje s týmem pro garantované a zajištěné fondy pod vedením Mikaela Bäckströma ve vídeňské centrále Pioneer Investments Austria.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).