Hlavní navigace

Poštu si o dovolené můžete přeposlat

[Tisková zpráva] Každé léto přibývá krádeží. Nejlepším signálem pro zloděje o tom, že rozhodně nejste doma, je vaše přeplněná poštovní schránka. Pokud se tedy chystáte na dovolenou mimo vaše bydliště, můžete využít nabídku České pošty – službu s názvem změna místa dodání neboli dosílka.

Sdílet

Jak si zajistit službu dosílka?

Je to velmi jednoduché. Před dovolenou se stavíte na jakékoliv pobočce pošty, kde vyplníte tiskopis – Žádost o změnu místa dodání (dosílka). Zásilky je možné dosílat na jakoukoliv adresu v České republice, a to po dobu maximálně šesti měsíců. Po uplynutí této doby je možné o tuto službu znovu požádat. Dosílku můžete využít pro všechny typy zásilek s výjimkou zásilek, u kterých odesílatel uvedl poznámku „Neodesílat“ a u Zásilkových balíků. Cena služby je 100 Kč za měsíc.

Jaké máte další možnosti? Požádejte o prodloužení odběrní lhůty

Dosílka se dá využít pouze v případě, že se budete nacházet na území České republiky. Pokud pojedete do zahraničí a nemáte například žádného spřízněného souseda, který by vám zásilky přebíral, máte možnost požádat na poště o prodloužení odběrní lhůty. To může trvat až jeden měsíc. Služba je pro zákazníky České pošty zdarma a požádat o ni můžete buď:

•    telefonicky – na telefonním čísle vaší ukládací pošty, na kterém si prodloužení domluvíte, nebo

•    prostřednictvím elektronické podatelny na webových stránkách České pošty podáte Žádost o prodloužení úložní doby pro vyzvednutí došlých zásilek, nebo

•    osobně na kterékoliv poště prostřednictvím tiskopisu Žádost – opatření adresáta, nebo

•    vámi zmocněná osoba může požádat o prodloužení odběrní lhůty na kterékoliv poště prostřednictvím tiskopisu Žádost – opatření adresáta.

Službu nelze poskytnout u:

•    zásilek, u kterých odesílatel požádal o doplňkovou službu „Uložit jen 3 dny“ nebo „Uložit jen 10 dní“, případně uvedl poznámku „Neukládat“ nebo „Neprodlužovat odběrní lhůtu“,

•    u Poštovních poukázek, Obchodních a Zásilkových balíků.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).