Hlavní navigace

Poštovní spořitelna uspořádala první ze série happeningů o poplatcích

Poštovní spořitelna uskutečnila dnes v Brně první z happeningů, kterými chce zvýšit zájem veřejnosti o úplné a přesné informace o bankovních poplatcích a upozornit na to, že konkurence v ČR existuje. S pomocí symbolických maskotů Poštovní spořitelny připravila Svobodné bankovní volby, jenž jsou založeny na podpoře či odmítnutí názoru o tom, že různá omezení v konečném důsledku mohou vést k omezení konkurence. Takový názor vyjádřila i Česká národní banka.

Sdílet

Během tohoto a příštího týdne Poštovní spořitelna uspořádá podobný happening v dalších šesti městech – Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci a Ostravě – seznam s přesnými daty a místy je na konci tiskové zprávy.

„Současné diskuse jsou emocionální a často jednostranné, což klientům nedává věrný obraz o bankách. Chceme si popovídat o službách Poštovní spořitelny přímo s lidmi,“ zdůvodnila zorganizování akce ředitelka Poštovní spořitelny Vlasta Dolanská. „Konkurence podle nás existuje. Poštovní spořitelna je součástí Skupiny ČSOB. Ta nabízí zákazníkům dvě samostatné značky, jenž mají různé ceny, jinou strukturu poplatků a také odlišnou skladbu produktů,“ dodala Dolanská.

Poštovní spořitelna argumentuje průzkumem nezávislé agentury Scott amp; Rose. Na příkladu modelového bankovního klienta se prokazuje, že Poštovní spořitelna je nejlevnější na trhu s cenou za běžné služby 123 Kč měsíčně. Mezi bankou s nejnižšími a nejvyššími poplatky přitom existuje rozdíl téměř 300 korun, což prokazuje široké rozpětí nabídky. Happening Svobodné bankovní volby je součástí širší osvětové akce, která má dokumentovat, že klient má na trhu volbu jak v poplatcích, tak v šíři nabídky bankovních služeb. A také že současné poplatky odráží úroveň a vyspělost tuzemského bankovního sektoru, jenž během několika málo let prošel díky rozsáhlým investicím rozsáhlou modernizací. Ta se následně promítla ve výrazném zvýšení úrovně služeb i operativnos­ti bank.

Happeningy se uskuteční v těchto městech (vždy od 10 do 16 hodin) :

Čtvrtek 9. června: Brno, Česká ulice
Pátek 10. června: Praha, Václavské náměstí pod koněm
Pondělí 13. června: Plzeň, náměstí republiky
Úterý 14. června: České Budějovice, roh Lannovy třídy a Jeronýmovy ulice
Středa 15. června: Hradec Králové, náměstí 28. října
Čtvrtek 16. června: Liberec, Soukenné náměstí
Pátek 17. června: Ostrava, Masarykovo náměstí

Martin Orság
Tiskový mluvčí Poštovní spořitelna

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).