Hlavní navigace

Poštovní spořitelna snížila věkovou hranici pro majitele účtů Mini na 10 let

Majiteli účtu Mini Poštovní spořitelny se mohou stát klienti už od 10 let. Výhodný účet pro mladé je tak k dispozici klientům od 10 do 15 let. Poštovní spořitelna tak dále rozšiřuje nabídku pro mladé klienty. Účet Mini vede Poštovní spořitelna zdarma, klienti neplatí nic ani za platební kartu či e-banking.

Sdílet

Poštovní spořitelna od počátku října snížila věkovou hranici pro majitele účtu Mini. Majitelem účtu se může stát klient už od 10 let, místo předchozích 12. Horní věková hranice přitom zůstala nezměněna, takže celková doba, po kterou mohou mladí lidé využívat tento účet, se prodloužila na pět let, prohlásil Libor Svoboda, výkonný manažer řízení produktů Poštovní spořitelny.

S účtem Mini jsou spojené velmi výhodné poplatky a další výhody. Zdarma je například vedení účtu, vydání i vedení platební karty či vedení kanálů elektronického bankovnictví. Platební karta i elektronické kanály pomáhají mladým klientům učit se hospodařit s penězi. Dávají jim také pocit dospělosti, který je zvláště v této věkové skupině velmi ceněn, řekl Libor Svoboda.

Mladí klienti s ním také získají zdarma členství v klubu Čtyřlístek. To umožňuje nezletilým klientům získat slevy či vstupy zdarma do mnoha kulturních institucí. V tomto rozsahu nenabízí podobný klub žádná další banka na českém trhu. Členové klubu Čtyřlístek totiž získávají zdarma slevu na vstupném do téměř 40 hradů a zámků po celé ČR, do bezmála 70 muzeí, na rozhledny, do hvězdáren, zoologických zahrad, skanzenů, akvárií, památníků, galerií, knihoven a divadel po celé ČR.

Účet Mini byl prvním produktem pro mladé pod 15 let na českém bankovním trhu. Poštovní spořitelna jej na trh uvedla v roce 2004. Teprve po nás přišli s podobnými produkty konkurenti, uvedl Libor Svoboda.

Vedle účtu Mini nabízí Poštovní spořitelna pro mladé klienty i účet Junior a Dětskou vkladní knížku.

Poštovní spořitelna: Počet produktů pro mladé
1. 1. 2005 30. 9. 2005 Změna
Účty Mini 5 000 7 000 + 40 %
Účty Junior 31 000 40 000 + 29 %
Dětská vkladní knížka 96 000 98 000 + 2 %

Martin Orság
tiskový mluvčí Poštovní spořitelny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).