Hlavní navigace

Poštovní spořitelna představuje nového hlavního ekonoma

Poštovní spořitelna má od nového roku vůbec prvního makroekonomického analytika ve své historii. Stal se jím Jan Bureš, dosavadní analytik ČSOB a skupiny KBC se specializací na trhy střední a východní Evropy.

Sdílet

Jan Bureš je odborník na české a evropské finanční trhy a na zavádění eura v nových zemích EU. „Mým polem působnosti bude zejména problematika vývoje české koruny a eura, české a zahraniční trhy, ekonomika České republiky vůbec, ale také obecná témata ze světové ekonomiky, která mají dopad na české finanční prostředí,“ popisuje Bureš okruh svých mediálních témat.

Jan Bureš je mimo jiné členem panelu odborníků, kteří pro ministerstvo financí vypracovali studii posuzující dopad zavedení eura na českou ekonomiku. Je tedy kompetentní osobou ke stanovování makroekonomických prognóz pro střední Evropu a současně je expertem na problematiku vstupu do eurozóny,“ dodává Denisa Salátková z externí komunikace Poštovní spořitelny.

Jan Bureš je absolventem VŠE, oboru Hospodářská politika a řady kurzů České finanční akademie. V současnosti se uchází o titul PhD a CFA. Za sebou má řadu aktivit v oblasti analýzy finančních trhů, vedl například výzkum týkající se integrace českých finančních trhů mezi evropské a podařilo se mu vyvinout makroekonomické modely zaměřené na prognózu devizových kurzů a výnosů dluhopisů . V dnešní době je členem KBC global reseacrh desk a své zkušenosti v předešlých letech nasbíral jako vedoucí ekonomického výzkumu institutu Europeum a jako analytik Českého statistického ú­řadu.

Známé jsou také některé jeho dosavadní publikace a analýzy, mimo jiné „Vypořádání obchodů s cennými papíry v EU“, „Český kapitálový trh a jednotný evropský kapitálový trh“ nebo spoluautorství na publikaci „Měnová integrace, Náklady a přínosy členství v měnové unii“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).