„Jsme velice rádi, že došlo k takové shodě mezi bankovním prostředím a oceněným projektem. Jeho využití se totiž předpokládá i v bankovnictví, kde by mohl digitální obraz přesně určit například majitele účtu,“ uvedla Denisa Salátková z externí komunikace Poštovní spořitelny. Zároveň připomněla, že PS hraje významnou roli na poli digitalizace, kdy chce digitálního signálu využít v konceptu TV banky.
Rozpoznávání digitálního obrazu je v současnosti velmi aktuální problematika, především pak analýza či popis objektů, které jsou na digitálním obrazu zachyceny. Ondřej Mikšík navrhl způsob, jak rozpoznávání provést automaticky pomocí počítače. „Vždy se snažím, aby má práce byla kvalitní,“ komentuje ocenění. Na dotaz, jak naloží s finanční odměnou ve výši 30 000 korun, odpovídá trochu vyhýbavě: „Ještě nevím, ale ono se určitě něco najde. Třeba si koupím konečně kalkulačku :-), protože se blíží písemky a zkoušky…“
Poštovní spořitelna jako partner projektu Česká hlava uděluje vlastní cenu Naděje v kategorii nejlepší vědecká činnost středoškolského studenta. „Ceníme si vzdělání a zvláště pak začínajících talentů a toto je jeden ze způsobů, jak mladé vědce podpořit,“ doplňuje Salátková.
Orientace na mladé je součástí firemní strategie Poštovní spořitelny již řadu let, jako jedna z mála na trhu pro ně připravuje speciální bankovní, ale i nebankovní produkty. Patří mezi největší podporovatele českého filmu a snaží se vyhledávat a podporovat zajímavé hudební projekty. Výrazným partnerstvím je například podpora turné a CD skupiny Chinaski.