Hlavní navigace

Poštovní spořitelna daruje půl miliónu korun na konto Centra Paraple

Poštovní spořitelna předá na konto Centra Paraple peněžní dar v hodnotě 500 000 Kč. Stane se tak tento pátek během Dobročinné akademie Zdeňka Svěráka, která se odehraje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana v přímém přenosu České televize a Českého rozhlasu.

Sdílet

„Peněžní dar na podporu začlenění našich spoluobčanů po poranění míchy do každodenního života předáme poprvé, nicméně máme v plánu i nadále s Centrem Paraple spolupracovat a rozšířit škálu společných aktivit,“ řekl Miroslav Seidl, marketingový ředitel Poštovní spořitelny.

Poštovní spořitelna podporuje skupiny obyvatelstva se specifickými požadavky, zaměřuje se také na vzdělávání a kulturní bohatství země. Stala se například generálním partnerem projektu Česká hlava, který hledá talenty v oblasti vědy a techniky. Další projekty, ve kterých figuruje, jsou z oblasti podpory českého filmu a hudby, spolupráce s Národní radou zdravotně postižených.

Pro handicapované spoluobčany má Poštovní spořitelna jako jediná banka na českém trhu speciální účet Handicap, který vychází z potřeb osob s postižením. Pro každého držitele průkazu mimořádných výhod (TP, ZTP, ZTP/P) nabízí snížení poplatků a část služeb zdarma.

Tentokrát už čtrnáctá Dobročinná akademie se jako každý rok bude konat v divadle Járy Cimrmana pod záštitou Zdeňka Svěráka, který bude celý pořad moderovat. Ti, kdo se nemohou zúčastnit, mohou celou událost sledovat v přímém přenosu na ČT v hlavním vysílacím čase nebo si ji poslechnout na stanici Českého rozhlasu. Akci budou podporovat slavné osobnosti veřejného a kulturního života.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).