Hlavní navigace

Posílily Unipetrol a ČEZ, přes 15 000 Kč se nedostal PM

Komentář k vývoji na trhu RM-S v týdnu od 30.8. do 3.9. 2004

Sdílet

Akcie obchodované na trhu RM-S v tomto týdnu pokračovaly směrem vzhůru, když téměř zopakovaly dvouprocentní zhodnocení z předcházejícího týdne. Po pondělní stagnaci se akciím dařilo zejména v průběhu úterního a středečního obchodování, kdy vyjádřeno indexem PK 30 posílily o 1,77 %. Čtvrteční půlprocentní ztrátu více než vynahradil pátek a tak index končil s celkovým týdenním ziskem 1,84 % na 1 141,29 bodech.

Po delší době na sebe upozornil Unipetrol, který se dokázal odpoutat od osmdesátikorunové úrovně, když celkově posílil o 6,52 % na závěrečných 85 korun. Zájem o tento titul tentokrát podpořily informace o rozhodnutí menšinových akcionářů České rafinérské (Agip, Shell, ConocoPhilips) neuplatnit opci na koupi dodatečných akcií České rafinérské od Unipetrolu. Dařilo se i dalšímu zástupci chemického průmyslu společnosti Paramo, jejíž akcie posílily o čtyři procenta na 625 korun.

Po pondělním dvouprocentním poklesu povyskočily v úterý o výrazných 6,42 % výše na 14 900 Kč akcie Philip Morris ČR a zdálo se, že zdolání patnáctitisícové hladiny bude otázkou času. Ovšem středa nabídla pouze stagnaci a poslední dva dny týdne z uvedeného zisku dokonce dvě procenta ukrojily a tak Philip Morris ČR týden celkově uzavíral ziskem pouze 1,94 % na 14 593,60 Kč.

Na nová maxima se podívaly akcie ČEZ, které se v průběhu čtvrtka prodávaly dokonce za 208,60 Kč! Týden celkově končily na rovných 208 Kč a svým majitelům tak přinesly dalších 3,59 % zisku. Navíc ten, kdo akcie ČEZ nakoupil v pondělí 23. srpna se po dvou týdnech může těšit z již téměř desetiprocentního zhodnocení své investice. Deset procent, ovšem pouze za uplynulý týden, přinesla i investice do akcií severočeských dolů, které v pátek končily již na 1 550 Kč.

Aleš Mátl RM-SYSTÉM a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).