Hlavní navigace

Posílejte i přijímejte eura bez poplatků v rámci česko – slovenského platebního styku

Finanční skupina Fio kromě bezplatného platebního styku v rámci ČR nabízí i platby zdarma na Slovensko a zpět. Klienti tak mohou do SR posílat i ze SR přijímat eura zcela bez poplatků a ušetřit tak tisíce korun za mezinárodní platební styk. Nově jsou navíc od dubna otevřeny pokladny pro vklady a výběry hotovosti v EUR a USD na pobočkách.

Sdílet

Česko-slovenský platební styk Fio funguje na principu jeden účet – dva bankovní kódy. Zatímco pro přijímání plateb v ČR uvádějí klienti číslo svého účtu plus kód banky 2010, pro platby ze Slovenska číslo svého účtu s kódem 8330. Zadávání jednorázových příkazů k úhradě v EUR do SR pak funguje jednoduše pomocí formuláře v internetbankingu.

V praxi to znamená, že za platbu v EUR do kterékoliv slovenské banky nezaplatí klienti ani korunu, stejně jako v případě, že na své číslo účtu/ kód 8330 z kterékoliv slovenské banky obdrží platbu v EUR. Výhody má tento unikátní systém plateb pro obě strany transakce – pokud posílá slovenský partner peníze na účet s kódem 8330, platí své bance poplatky jako ve vnitrostátním (slovenském) platebním styku.

Posílat a přijímat platby v EUR je možné s korunovým účtem i účtem v EUR. Pokud je platba v EUR posílána z účtu v korunách, dojde k automatické konverzi. Stejně tak to funguje opačným směrem. Pokud má odesílatel/příjemce účet v EUR, platba se pochopitelně nepřepočítává. Více podrobností naleznete na této stránce: http://www.fio.cz/…ni_styk.itml

Od 1. 4. 2009 navíc na všech pobočkách s celotýdenním provozem fungují poklady v EUR a USD, takže zde klienti mohou nově vkládat či vybírat hotovost v těchto měnách. Kromě rozšiřování služeb se věnujeme i rozšiřování pobočkové sítě – nově jsme otevřeli pobočku v Prostějově.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).