Hlavní navigace

Porota a statistika soutěže podnikatelských nápadů

O půlnoci byl uzavřen příjem přihlášek do prvního ročníku soutěže podnikatelských záměrů „Nápady za miliony“, která výhercům přináší hodnotné ceny a investice v objemu přes milion korun.

Sdílet

Stránky soutěže www.soutezomilion.cz navštívilo od začátku propagace akce celkem 9143 unikátních návštěvníků, kteří shlédli přes 25 tisíc stránek. O podrobné informace a přihlášku požádalo 597 osob, z nichž 123 nakonec svůj projekt zpracovalo a do soutěže přihlásilo. Podnikatelské nápady bude nyní devět, níže uvedených porotců, posuzovat z hlediska celkové zajímavosti, inovativnosti, znalosti trhu a potenciálu úspěšného prosazení.

Jména třiceti soutěžících postupujících do semifinále budou zveřejněna 30. listopadu, slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne za účasti porotců a zástupců sponzorů 14. prosince na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Porota 1. ročníku soutěže podnikatelských záměrů „Nápady za miliony“:

Tomáš Kafka
Tomáš Kafka je manažerem oddělení investigativních služeb a řešení sporů společnosti Ernst & Young. Kromě absolvování oboru finance a bankovnictví na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy získal kvalifikaci ACCA a členství v britském svazu účetních Association of Chartered Certified Accountants.

Petr Kolář
Petr Kolář pracuje od roku 2004 pro agenturu CzechInvest v oblasti podpory podnikatelského prostředí, zvláště pak podnikatelských inkubátorů, vědeckotechnických parků, center transferu technologií a uplatnění rizikového kapitálu. Zkušenosti pro tyto aktivity si přinesl zkušenosti z průmyslové a bankovní praxe. Od jara do podzimu jej o víkendech můžete potkat při surfování na Lipně a v zimě při lyžování v Rokytnici nad Jizerou.

Miroslav Křížek
Miroslav Křížek je zakladatelem Podnikatelského inkubátoru při Vysoké škole ekonomické v Praze. Kromě toho již osm let úspěšně podniká prostřednictvím svých firem Jazykový Institut Praha a Business Welcome Service. Mezi jeho největší záliby patří rychlá auta, motorky, amatérské létání a parašutismus.

Petr Kučera
Petr Kučera je šéfredaktorem podnikatelského týdeníku PROFIT. Moderuje rovněž Podnikatelská setkání pořádaná vydavatelstvím pro malé a střední podnikatele v různých místech ČR. Ve volném čase se věnuje mimo jiné literární tvorbě ve stylu absurdního humoru.

Tomáš Orlík
Tomáš Orlík založil v roce 2000 společnost GCWare, která se stala úspěšným hráčem na trhu mobilních geoprostorových softwarových systémů v západní Evropě, středním Východě a ČR – získala např. ocenění za informační systém o pražské dopravě dostupný pomocí Internetu nebo z mobilního telefonu. Minulý rok dokončil prodej společnosti a v současné době se věnuje venture kapitálovým projektům.

Jitka Srpová
Jitka Srpová je vedoucí sekce malých a středních podniků na katedře managementu, na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Je autorkou řady odborných článků a publikací na téma podnikání, například knihy Podnikání malé a střední firmy z nakladatelství Gra­da.

Ondřej Tomek
Ondřej Tomek je zakladatelem a spoluvlastníkem druhého nejnavštěvova­nějšího českého portálu Centrum.cz a slovenské varianty Centrum.sk. Kromě internetových projektů miluje lední hokej a fotbal.

Petr Vápeník
Petr Vápeník se malými podniky v oblasti bankovnictví zabývá již zhruba 10 let. V České spořitelně pracuje v úseku Rozvoje obchodu jako segmentový manažer pro oblast podnikatelů a malých firem (MICROS). Zajímá se o antický Řím a má rád humor Woodyho Allena.

Jana Vojáčková
Jana Vojáčková je místopředseda dozorčí rady Asociace finančních a investičních zprostředkovatelů. Již více než deset let se věnuje úvěrovým obchodům, v posledních letech se zaměřením na využití státních záruk a podpůrných programů pro malé a střední podnikatele. Má ráda přírodu, tenis a psy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).