Hlavní navigace

Pololetní zisk Saxo Bank stoupl o 57 procent

KODAŇ - Saxo Bank dnes uveřejnila svoje pololetní výsledky, které ukazují zisk před zdaněním 21.6 milionů EUR za prvních šest měsíců roku 2008. To představuje růst o 57 procent ve srovnání s 13.7 miliony EUR v roce 2007.

Sdílet

Kromě toho provozní příjem Saxo Bank Group stoupl meziročně o 55 procent z 83.2 milionů EUR na 129.2 milionů EUR. Vklady klientů stouply během prvního pololetí roku 2008 o 226.7 mil. EUR na 1.17 miliardy EUR ke dni 30. června 2008. Hodnota aktiv klientů v Saxo Bank stoupla během pololetí o 11 procent na 1.29 miliardy DKK.

„Tato čísla vyjadřují sílu našeho obchodního modelu ve velmi obtížné době pro náš sektor. I když by mnoho bank bylo více než potěšeno 57 procentním nárůstem zisku v prvním pololetí takového roku, jakým je rok 2008, chtěli jsme dosáhnout ještě lepších výsledků,"uvedli Kim Fournais a Lars Seier Christensen, výkonní předsedové Saxo Bank ve společném prohlášení.

„Obchodní rozvoj byl trochu pomalejší, než jsme očekávali a ještě nejsme tam, kde jsme chtěli být ohledně účinnosti našich operací a procesů. Provádíme rozhodná opatření, abychom zajistili, že úspěšný rozvoj bude během následujících 12 měsíců pokračovat. Jmenování našich nových vrcholových manažerů jsou důkazem našeho závazku splnit tento plán".

Na začátku tohoto měsíce výkonní předsedové Saxo Bank oznámili organizační restrukturalizaci jejího vrcholového managementu. Bývalí ředitelé dánské servisní společnosti ISS, Eric Rylberg a Karsten Poulsen, byli jmenováni výkonným ředitelem a náměstkem výkonného ředitele, aby se Saxo Bank zefektivnila a přeměnila na skutečně globálně působící společnost.

„Výzvou pro Saxo Bank dnes je optimalizovat naše globální operace. Budeme pokračovat ve zlepšování naší efektivity nákladů a provádění našich činností, abychom zůstali na předních místech v odvětví Kromě toho mění globalizace velmi rychle trh, s čímž chceme alespoň udržet krok. Jsme rádi, že s námi budou Eric Rylberg a Karsten Poulsen spolupracovat na dosahování našich ambiciózních cílů", uvedli dva výkonní předsedové.

Saxo Bank očekává, že rizika způsobovaná fluktuacemi na finančních trzích budou pokračovat a je i nadále optimistická ohledně toho, že banka bude v budoucnu poskytovat produkty potřebné k zvládnutí uvedených rizik.

„V roce 2008 se trhy chovají značně neobvykle a volatilita zisků je nad průměrem. V Saxo Bank se nám dosud daří dobře se s tímto vypořádávat a naše zaměření na zefektivňování našeho podnikání by mělo zajistit, že budeme na delší dobu lépe připraveni. Rovněž jsme pomocí naší multiproduktové obchodní platformy byli schopni zvýšit obchodování s CFD, opcemi a futures, což působí v náš prospěch. Neklidné trhy nabízejí investiční příležitosti, stále však naléháme na naše klienty, aby byli při svém investování pečliví a opatrní, a také dobře využívali naše podpůrné funkce", uvedli oba výkonní předsedové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).