Hlavní navigace

Pololetní hospodářské výsledky: Aktiva ve správě ING Retail rostla meziročně o 20 %

Retailová část společnosti ING (zahrnující životní pojišťovnu, penzijní fond, spořící účet a podílové fondy) zaznamenala v první polovině roku 2009 růst všech hlavních ekonomických ukazatelů. Meziroční výsledky ING Retail vykazují nejvýznamnější nárůst u aktiv ve správě o 20 % a čistého zisku o 44,5 %.

Sdílet

Množství klientů společnosti vzrostlo o 13,1 % a dosáhlo více než 1,2 milionu. Aktiva ve správě, která jsou pro pojišťovací instituce klíčovým ukazatelem, vzrostla meziročně o 20 % a ING Retail nyní spravuje téměř 109,3 miliardy Kč. Čistý zisk společnosti vzrost o 44,5 % a k 30.6.2009 činil 526 milionů korun.

Výrazný nárůst zisku v porovnání s minulým rokem je na jedné straně ovlivněn kapitálovými ztrátami v roce 2008, Na straně druhé jsou za růstem úsporná opatření, ke kterým ING letos přistoupila a také velmi dobré výsledky ING Bank – spořicího účtu ING Konto.

Jsem velice ráda, že opatření, která jsme v letošním roce udělali, abychom snížili náklady a maximálně zefektivnili chod společnosti, se projevují tak rychle, komentuje výsledky generální ředitelka a předsedkyně výkonné rady ING ČR/SR Alexis George. Věřím, že lidé znovu nacházejí důvěru ve finanční instituce, ale jsou ve svém výběru obezřetnější. A to je velmi dobrá zpráva.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).