Hlavní navigace

Politici odpovídali na otázky o bankovních poplatcích

Bude zrušen poplatek za příchozí platbu

Sdílet

Politici a poplatky

Portál www.bankovnipoplatky.com oslovil předsedy významných politických stran s žádostí o reakci na otázky týkající se problematiky bankovních poplatků u nás. Do konce dubna odpověděli:

– předseda vlády a lídr ČSSD Jiří Paroubek,
 – předseda ODS Mirek Topolánek,
 – předseda US-DEU Pavel Němec,
 – výkonný místopředseda SNK Evropští demokraté Jan Kasl,
 – předseda KSČM Vojtěch Filip a
 – místopředseda Nezávislých demokratů Václav Musílek.

Reakce představitelů stran můžete najít na http://www.bankovnipoplatky.com/…redsedy.html. Odpověď zatím nepřišla od KDU-ČSL a Strany zelených.

Zrušení absurdního poplatku

Poštovní spořitelna včera oznámila, že od června dojde ke zrušení poplatku za příchozí platbu. Tato informace je dobrou zprávou pro klienty této banky, ale může být zároveň spouštěcím mechanismem pro další rušení či snižování nesmyslných bankovních poplatků. Tuto zprávu jsme přijali o to radostněji, že to byl právě poplatek za příchozí platbu, který zcela suverénně zvítězil v naší anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek (ankety, která trvala více než dva měsíce se zúčastnilo přes 7600 lidí, poplatek za příchozí platby označilo za nejabsurdnější v 1. kole přes 46% hlasujících, ve finálovém kole dokonce více než 81%). Jak řekl Jan Lamser, místopředseda představenstva ČSOB, odpovědný za strategii Poštovní spořitelny MfD „Zaregistrovali jsme, že klienti z tohoto poplatku nebyli příliš odvázaní.“ Ukazuje se, že aktivity portálu bankovnipoplat­ky.com jsou užitečné a mohou přispět ke konkrétním výsledkům. Věříme, že Poštovní spořitelna nezůstane v tomto, pro klienty vstřícném, kroku osamocena a zároveň, že čas ukáže na neživotnost také dalších absurdních poplatků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).