Hlavní navigace

Policisté ukončili vyšetřování podvodného jednání

Policejní komisař Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování ukončil v polovině listopadu vyšetřování a předal státnímu zástupci trestní spis s návrhem na podání obžaloby na třiapadesátiletého muže z Brna.

Sdílet

Trestní řízení je v tomto případě vedeno pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu ve stadiu pokusu podle § 8 odst.1 k § 250 odst.1,3 písm. b) trestního zákona.

Státní zástupce se s návrhem policejního komisaře ztotožnil a podal na obviněného u příslušného soudu obžalobu.

Trestní řízení je založeno na podezření, že tento muž loni v létě žádal svého známého o půlmilionový úplatek s tím, že tak bude moci ovlivnit policejního komisaře sloužícího v Brně. Nabízel, že zařídí, aby policista, který šetřil trestní případ tohoto osloveného muže, jeho věc odložil a nezahajoval proti němu trestní stíhání. Přitom však již ve chvíli, kdy tuto nabídku svému známému učinil, věděl, že ovlivnění policisty nemůže žádným způsobem dosáhnout.

Tato skutečnost se potvrdila v rámci trestního řízení vedeného příslušným státním zastupitelstvím, které později věc přikázalo Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality SKPV. Za uvedený trestný čin hrozí v případě prokázání viny až osmiletý trest odnětí svobody.

Informuje npor. Mgr. Jana Pinková

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).