Hlavní navigace

Policie dopadla zloděje bankomatů

Policie ČR po velmi úspěšné akci zadržela v neděli 8. května 2005 skupinu pachatelů – občanů bývalé Jugoslávie, kteří mají na svědomí vykradení několika bankomatů a trezorů umístěných v prodejních centrech po celé ČR. Právě v uvedenou neděli byli pachatelé dopadeni přímo na místě činu, kdy vykradli bankomat České spořitelny v Mladé Boleslavi. Pachatelům hrozí až 12 let vězení.

Sdílet

Oceňujeme práci Policie ČR, která je v poslední době stále úspěšnější při odhalování trestné činnosti spojené s loupežnými přepadeními bank nebo vykrádáním bankomatů. V oblasti bezpečnosti bankomatů České spořitelny hraje významnou roli posílení bezpečnostních opatření, zdokonalení bezpečnostní techniky a úzká spolupráce s Policií ČR. Ukazuje se, že rozsáhlá bezpečnostní opatření České spořitelny jsou účinná. Banka bude zároveň nadále Policii poskytovat veškerou podporu a informace k dopadení pachatelů.

Vykrádání bankomatů se týkalo různých bank, přičemž Česká spořitelna zaznamenala od loňského roku 3 takovéto pokusy. Předmětem šetření Policie ČR je nyní dokazování počtu vykradených bankomatů zadržené skupině pachatelů, ale i celková škoda, která byla způsobena jak vykradením bankomatů, tak jejich poškozením.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).