Hlavní navigace

Dcera České spořitelny, Pojišťovna ČS prodá neživotní část za 4,1 mld. Kč

Smlouva o prodeji mezi Pojišťovnou ČS a Kooperativou bude podepsána v listopadu.

Sdílet

Česká sporitelna svolává na 4. listopadu 2003 mimořádnou valnou hromadu, kde předloží akcionářům návrh na schválení prodeje neživotní části Pojišťovny České spořitelny. Podpis smlouvy o prodeji neživotní části Pojišťovny České spořitelny je plánován na první polovinu listopadu 2003. Kooperativa, a.s. se stala v srpnu 2003 vítězem výběrového řízení na koupi neživotní části Pojišťovny České spořitelny, protože nabídla nejen nejlepší cenu, ale také nejlepší strategii do budoucna. Předběžná kupní cena činí 4,1 miliardy Kč.

Uzavření celé transakce a stanovení konečné ceny na základě výsledků Pojišťovny ČS za rok 2003 je plánováno na počátek příštího roku. Bylo dohodnuto, že konečná cena se může od předběžné ceny lišit o +/- 10 %. Konečné vypořádání je plánováno na první čtvrtletí 2004.

Předmětem prodeje je neživotní část podniku včetně převodu pojistného portfolia neživotního pojištění. Do Kooperativy tak přejdou zaměstnanci i hmotný majetek. Samotný přesun se uskuteční pod přímým dohledem Ministerstva financí. Veškeré smluvní závazky s klienty a partnery Pojišťovny ČS v oblasti neživotního pojištění budou dodrženy v původních podmínkách.

Česká spořitelna uzavřela s Kooperativou smlouvu o strategickém partnerství, které mimo jiné spočívá ve zprostředkování standardních produktů neživotního pojištění přes distribuční síť Finanční skupiny České spořitelny a recipročně ve zprostředkovávání vybraných produktů Finanční skupiny České spořitelny prostřednictvím distribuční sítě Kooperativy.

Pojišťovna ČS se zaměří na životní pojištění. Tato strategie odpovídá strategii skupiny Erste Bank, která se úzce zaměřuje na bankopojištění. Tato transakce a strategické partnerství s Kooperativou je posledním krokem k novému uspořádání pojišťovacích aktivit skupiny Erste Bank.

Pojišťovna České spořitelny, a.s. je čtvrtým největším pojišťovacím ústavem v České republice s tržním podílem 6,33 % (k 31. prosinci 2002). Akcionáři společnosti Pojišťovna ČS, a.s. jsou: Česká spořitelna, a.s. (55,2 %) a Sparkassen Versicherung AG (44,8 %). Pojišťovna ČS je zakládajícím členem České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí ČS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).