Hlavní navigace

Pojišťovna Allianz uhradí klientům storno zájezdu do Egypta z důvodu nepokojů

[Tisková zpráva] Turisté, kteří měli zakoupený zájezd do Egypta s odletem v tomto týdnu a s ním i cestovní pojištění Allianz včetně pojištění storna zájezdu, se mohou obrátit na pojišťovnu, která jim uhradí storno poplatek ve výši 80 % podle smluvního ujednání.

Sdílet

„Chceme vyjít vstříc našim klientům, kteří měli odletět na zájezd do Egypta do konce tohoto týdne, a tudíž nemají čas ani mnoho možností změnit si u cestovní kanceláře termín zájezdu nebo destinaci,“ uvedla Jana Slavíková, ředitelka úseku cestovní pojištění Allianz pojišťovny. „Aktuálně tak u zájezdů do Egypta nehradíme storna pouze u akutních onemocnění či úrazů cestovatelů, nebo při úmrtí v rodině, které jsou standardními překážkami odjezdu a tedy i důvody výplaty, ale rozšířili jsme je také o důvody politických nepokojů,“ vysvětlila Slavíková.

Klienti Allianz pojišťovny, kteří mají uzavřeno cestovní pojištění a v Egyptě již jsou, nemusejí mít obavy – jejich pojištění je ochrání nejen v případě nemoci nebo úrazu, ale i pokud by jim nastala újma v souvislosti s  demonstracemi a nepokoji.

„V současné době nemáme žádné informace o tom, že by se lidé obraceli na asistenční službu s jakýmkoliv požadavkem na vyhledání možností náhradní dopravy zpět do republiky, ale v případě potřeby jsou operátoři schopni tyto lokální informace zajistit,“ dodala Kateřina Krenarová, vedoucí oddělení likvidace pojistných událostí. 

Allianz pojišťovna také bezúplatně prodlouží cestovní pojištění těm, kteří by z důvodu demonstrací neodletěli v plánovaném termínu do republiky a jejich pobyt by se neplánovaně protáhl, nebo zdarma provede změnu termínu u cestovního pojištění pro turisty, kteří si vyberou jiný zájezd v náhradním termínu. Ve spolupráci se svojí asistenční službou situaci v Egyptě monitoruje a je připravena včas přijmout opatření, aby klienti, kteří už na dovolené jsou, nebo teprve odjedou, nepocítili žádné nepříjemnosti.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).