Hlavní navigace

Pojišťovací skupina RSA posiluje svou pozici na evropském trhu, v Estonsku se spojila s bankou Seb Bank

[Tisková zpráva] Mezinárodní pojišťovací skupina RSA Insurance Group, 100% vlastník DIRECT Pojišťovny, nedávno oznámila uzavření partnerství s bankou SEB Bank v Estonsku.

Sdílet

Předmětem dohody je poskytování neživotního pojištění v distribuční síti této banky. V Estonsku působí RSA již pět let a je jednou z pěti největších pojišťoven na místním trhu. Skupina RSA je na poli B2B spolupráce aktivní také v ČR, kde ji zastupuje DIRECT Pojišťovna. Ta vyvinula pojišťovací produkty pro obchodní řetězec Tesco, který je nabízí od začátku srpna letošního roku.

„Pro DIRECT Pojišťovnu je nespornou konkurenční výhodou čerpat ze zkušeností tak silné mateřské společnosti jakou je právě RSA, která dlouhodobě rozšiřuje spolupráci s obchodními partnery, a to z nejrůznějších oblastí,“ říká generální ředitel DIRECT Pojišťovny Ján Čarný.

„RSA se v době recese podařilo zařadit mezi nejrychleji rostoucí nováčky na estonském trhu. A v dalším růstu budeme také pokračovat. Kromě inovativních řešení přinášíme do Estonska i naše rozsáhlé portfolio produktů a prověřené know-how v likvidaci pojistných událostí, v nichž zastáváme čelní místo na trhu. Dobrým příkladem inovace je naše bezpapírová forma likvidace pojistných událostí,“ říká Kaido Kepp, výkonný ředitel RSA Estonsko. Podle Davida Hilla, obchodního ředitele RSA pro střední a východní Evropu, bude navíc RSA svou přítomnost v této zemi ještě posilovat. Na estonském trhu přitom působí již od roku 2007.

„SEB chce svým zákazníkům nabízet ty nejlepší finanční služby a za tímto účelem jsme se rozhodli zvolit si profesionálního partnera, který bude nabízet produkty neživotního pojištění. Touto dohodou spojujeme silné stránky SEB a RSA. Těžíme z odborných znalostí pojišťovny a jejích inovací, stejně jako z prominentního postavení SEB ve finančním sektoru,“ komentuje spojení sil Riho Unt, člen představenstva SEB Bank.

Pojistné produkty RSA jsou na základě dohody o výhradní vzájemné distribuci nabízeny klientům na pobočkách SEB Bank nebo na webové stránce banky. K produktům, které RSA prostřednictvím estonské banky nabízí, patří havarijní pojištění, povinné ručení, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, pojištění komerčních provozů i strojního zařízení a pojištění komerčního majetku.

Také jinde ve světě spolupracuje RSA s řadou silných partnerů, v několika evropských zemích například se společností Tesco. V České republice navázala spolupráci s tímto retailovým řetězcem DIRECT Pojišťovna. Ta pro Tesco Stores ČR, největší retailový řetězec v České republice, vyvinula pojištění automobilů a cestovní pojištění, které společnost nabízí od začátku srpna. DIRECT Pojišťovna patří do pojišťovací skupiny RSA od roku 2009.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).