Hlavní navigace

Pojišťovací skupina ERGO hledá partnera pro joint-venture na indickém trhu

Düsseldorf, Praha (14. listopadu 2006) - Německý pojišťovací koncern ERGO, jehož součástí je v České republice pojišťovna Victoria Volksbanken, hledá na indickém trhu partnera pro uzavření joint-venture v oblasti životního, majetkového a úrazového pojištění.

Sdílet

Společnost ERGO provedla v uplynulých měsících rozsáhlou analýzu indického trhu a zkoumala především možnost vybudování pojišťovacích obchodních aktivit v této zemi od roku 2007. Na základě provedené analýzy byly identifikovány atraktivní zákaznické a produktové segmenty, potřebné distribuční kanály i preferovaný obchodní model, který bude zákazníkům garantovat efektivní servis a služby. V průběhu listopadu se uskuteční rozhovory s potencionálními indickými partnery, hlavním tématem jednání bude struktura možné spolupráce.

Indický trh je s 11 miliardami obyvatel a se stále rostoucí potřebou pojištění velmi atraktivní a zaručuje trvale růstový potenciál. „Dle našeho názoru nabízí indický trh značné možnosti pro nově vstupující společnosti. Finanční síla a know-how společnosti ERGO v oblasti pojišťovnictví budou v kombinaci s důkladnou znalostí trhu, prestiží a celostátní prezencí lokálního partnera pro všechny zúčastněné velmi přínosné,“ uvedl Dr. Klaus Flemming, který je v představenstvu koncernu ERGO zodpovědný za zahraniční aktivity.

Pojišťovací skupina ERGO představuje s přijatými prémiemi ve výši 16,7 miliard euro druhého největšího hráče na německém pojišťovacím trhu a jeden z největších pojišťovacích koncernů v Evropě. Služeb skupiny ERGO využívá ve 23 zemích více než 30 milionů zákazníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).