Hlavní navigace

Pojišťovací skupina Aviva potvrzuje silnou pozici

Na setkání s investory a analytiky, které proběhlo 9. října 2008, předložil generální ředitel Aviva Plc. Andrew Moss aktuální údaje o pokračující silné pozici Aviva v současném ekonomickém prostředí. Kapitál Aviva podle dostupných odhadů převyšuje k 30. září 2008 zákonem požadovaný kapitál o 1,9 miliardy GBP, v porovnání s 1,8 miliardy GBP k 30. červnu 2008.

Sdílet

Kromě toho Aviva posílila svoji ochranu proti dalším pádům na globálních akciových trzích zvýšeným zajištěním proti rizikům, a to takovým způsobem, že i v případě dalšího poklesu o 40 % na akciových trzích by byl její přebytek nad zákonem požadovaným kapitálem snížen pouze o 0,7 miliard GBP. To je výrazné zlepšení v porovnání s postavením k 30. červnu 2008, kdy by 40 % pád na akciových trzích býval snížil přebytek nad zákonem požadovaným kapitálem o 1,3 miliard GBP.

S potěšením můžeme potvrdit, že i přes nedávné bouřlivé události na trhu zůstává kapitálová pozice Aviva silná. Naše aktivní správa kapitálu zajišťuje, že tato skupina zůstává robustní i v konfrontaci se současnou nepříznivou hospodářskou situací a poskytuje našim zákazníkům i investorům jistotu a zajišťuje, že tato skupina bude při návratu důvěry v dobré pozici, říká Andrew Moss.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).