Hlavní navigace

Pojišťovací koncern UNIQA posiluje na evropských trzích

Největší rakouská pojišťovna UNIQA vyvíjející aktivity na středoevropských trzích se včera dohodla se severoitalskou bankou Veneto Banca na převzetí osmdesátiprocentního balíku akcií italské životní pojišťovny Claris Vita. Koncern UNIQA tak v souladu se svou dlouhodobou strategií dále posílil svou činnost na italském trhu jak v oblasti nabídky produktů, tak i prodejních cest.

Sdílet

Po převzetí většinového podílu v německém Mannheimer AG Holdingu se v případě Claris Vita jedná – měřeno objemem pojistného – o doposud druhou největší transakci skupiny UNIQA mimo území Rakouska. Díky dvěma nejnovějším členům rodiny UNIQA – německé Mannheimer AG Holding a italské Claris Vita – stoupne v budoucnu celkové pojistné UNIQA Group na přibližně 4 miliardy EUR ročně, zdvojnásobí se objem pojistného dosažený mimo území Rakouska na více než 1 miliardu EUR a zvýší se počet pojistných smluv pod hlavičkou koncernu UNIQA na více než 11 milionů (v roce 1999 „jen“ 6 milionů).

Životní pojišťovna Claris Vita se sídlem v Miláně dosáhla v loňském roce pojistného ve výši 260 milionů EUR a nabízí vedle klasických forem životního pojištění i v Itálii zvláště žádané investiční pojištění. Claris Vita využívá pro sjednávání pojištění jak pobočky Veneto Banca Group, tak i klasický prodej přes své agenty a makléřské společnosti. I po převzetí většiny ze strany UNIQA budou tyto prodejní cesty na základě dlouhodobé smlouvy zachovány a nabídka bude obohacena o dosavadní produkty společností Carnica a UNIQA Assicurazioni (majetkové a soukromé zdravotní pojištění) spadajících pod koncern UNIQA.

O společnosti UNIQA Group Austria

Nejsilnější rakouská pojišťovna s tržním podílem okolo 23 % se v souladu se svým strategickým záměrem stát se silným středoevropských pojistitelem etablovala již na trzích 10 dalších zemí: v ČR, Chorvatsku, Itálii, Lichtenštejnsku, Maďarsku, Německu, Polsku, na Slovensku, ve Švýcarsku a Španělsku. V loňském roce dosáhla historicky nejlepšího výsledku, když na pojistném inkasovala přes 3,03 miliardy EUR a meziročně takřka zdvojnásobila zisk na 60 milionů EUR.

Součástí UNIQA Group je i UNIQA pojišťovna, která loni oslavila 10. výročí na českém trhu. Stabilně patří mezi 10 nejsilnějších pojišťoven. Rok 2003 patřil i v České republice k nejúspěšnějším, když UNIQA pojišťovně vzrostlo předepsané pojistné o 37 % na 2,45 miliardy korun. Nedávno jí byl potvrzen agenturou Standard and Poor´s vysoký rating BBBpi, který patří k nejvyšším na českém pojistném trhu.

Eva Svobodová

odbor marketingu UNIQA pojišťovna, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).