Hlavní navigace

Pojistit si můžete už i autobusové jízdenky

Evropská Cestovní Pojišťovna uvádí ve spolupráci se společností Eurolines na český trh novinku, cestovní pojištění autobusových jízdenek s názvem BusLine.

Sdílet

Pojištěním autobusových jízdenek přináší na náš trh standard služeb, který je ve vyspělých státech EU běžný, uvádí Ondřej Rušikvas, ředitel privátního pojištění a člen představenstva Evropské Cestovní Pojišťovny. V současné době lze sjednat pojištění výhradně k jízdenkám autobusového dopravce Eurolines.

Základem nového pojištění je možnost stornovat jízdenku. V případě zrušení cesty ze závažných důvodů jako např. onemocnění, úraz, hospitalizace nebo ztráta zaměstnání obdrží klient většinu nákladů vynaložených na jízdenku zpět. Evropská Cestovní Pojišťovna nabízí také rozšířenou variantu cestovního pojištění autobusových jízdenek, která navíc zahrnuje asistenční služby, léčebné výlohy, pojištění osobních věcí a úrazové pojištění. Klient si může sjednat produkt BusLine na cesty po Evropě i v rámci celého světa v délce do 24 dní. Základní varianta pojištění vyjde na 190 Kč.

Výhodou cestovního pojištění autobusových jízdenek je skutečnost, že může vhodně doplnit již existující pojištění obsažené v platebních kartách, firemní pojištění atd. Pojištění lze sjednat velmi jednoduchým způsobem prostřednictvím online systému, který je součástí webových stránek společnosti Eurolines. Toto řešení zajistí veškeré potřebné informace včetně platby pojištění. Dále je možné produkt sjednat prostřednictvím poboček společnosti a v síti jejich provizních prodejců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).