Hlavní navigace

Pojištění u Generali se vyplatilo i olympijskému vítězi

O tom, že pojištění na cesty by se nemělo podceňovat, se píše stále. Jaký význam má asistence pojišťovny při nepříjemné události zejména v zahraničí se poměrně nedávno osobně přesvědčil i akrobatický lyžař Aleš Valenta. V úterý 15. března 2005 při skoku na závodech ve Finsku špatně dopadl z výšky přibližně 10 m a poranil si záda, byla proto nutná hospitalizace v místní nemocnici.

Sdílet

Vzhledem k okolnostem a na lékařské doporučení musel být náš klient Aleš Valenta co nejdříve transportován leteckým speciálem do Prahy. V nemocnici Kuusamo, kde byl hospitalizován, totiž nebylo možné provést příslušné vyšetření, transport náročným terénem do jiné nemocnice lékaři vyloučili. Trenér pana Valenty se proto obratem spojil se zástupci pojišťovny Generali, která předběžně garantovala uhrazení nákladů na dopravu ve výši přibližně 520.000 Kč, popisuje průběh události Renata Werliková z pojišťovny Generali.

Vše přitom proběhlo velmi rychle, servis pojišťovny byl bezchybný a velmi operativní: od zranění Aleše Valenty přes první kontakt s pojišťovnou Generali až po konečný převoz do nemocnice v Motole neuběhlo ani 48 hodin.

Pojišťovna Generali v tomto případě garantovala nejen náklady na dopravu do Prahy, ale pochopitelně i úhrady spojené s hospitalizací ve Finsku a místní transport sanitkou. Veškerá komunikace klienta se zástupci pojišťovny Generali probíhala prostřednictvím asistenční služby Europ Assistance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).