Hlavní navigace

Podvod v Union bance

Sdílet

Praha 1. dubna 2003 – Společnosti Invesmart a Union Group dnes oznámily, že včera 31. března 2003 došlo k závažnému podvodu. Paolo Catalfamo ze společnosti Invesmart prohlásil, že bez vědomí oficiálního vedení společnosti Union Group a Union banky a bez vědomí Invesmartu jako hlavního akcionáře bylo sídlo Union banky přesunuto do Mostu a na banku byl prohlášen konkurz. Současně zřejmě došlo rovněž ke změně názvu společnosti na Česká revitalizační. Ač se podle soudního rozhodnutí sídlo České revitalizační údajně nachází v Mostě, přicestoval dnes správce konkurzní podstaty Daniel Thonat se svým týmem do pražské centrály Union banky, aby se ujal úřadu. Společnosti Invesmart a Union Group informovaly Českou národní banku a Ministerstvo financí ČR o současném vývoji a připravují trestní oznámení.

„Nezávislý český soud se zřejmě podílí na výjimečném podvodu s cílem poškodit Union banku tím, že potvrdil přesun sídla a změnu názvu společnosti na základě zfalšovaných dokumentů. Takové chování jen dále prokazuje, čeho všeho jsou orgány státu schopny při poškozování zahraničních investic. Proti podvodníkům i proti České republice se postavíme tvrdě a bez slitování,“ uvedl Paolo Catalfamo, generální ředitel a předseda představenstva Invesmartu a místopředseda dozorčí rady společnosti Union Group. Catalfamo dodal, že tento podvod byl proveden účelově pouze dva dny před podáním rozkladu Union banky s cílem připravit ji o to nejcennější.

„Pokud obdobným podvodům nebude rázně učiněna přítrž, může se snadno stát, že zítra bude na základě zfalšovaných dokumentů poslána do konkurzu třeba společnost Škoda Auto. V Evropské unii by bylo takové chování naprosto nepřijatelné a Česká republika by se před vstupem do EU měla ukáznit,“ uzavřel Catalfamo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).