Hlavní navigace

Podporu podnikatelům v Královéhradeckém kraji přinese projekt 5P

Bezplatnou podporu malým podnikatelům a živnostníkům v Královéhradeckém kraji nabízí projekt „5P – poskytování potřebné příhraniční pomoci podnikatelům“.

Sdílet

Jde o nový projekt hospodářské komory Severovýchodních Čech, který získal finanční podporu Evropské Unie v rámci dotačního programu „INTERREG IIIA-česko-polská hranice“ a zároveň je kofinancován Královéhradeckým krajem. Zrcadlový projekt se připravuje také v Polsku.

Projekt je zajímavý zcela novým pojetím jak oslovit živnostníky a mikropodniky. Ve spolupráci se středními školami ekonomického zaměření vznikl tým „streetwalkerů – studentů,“ kteří nabízí využít možnosti projektu 5P přímo v terénu.

Naši streetwalkeři zaznamenali během prvních dvou týdnů dotazování mezi drobnými podnikateli pozitivní reakce a jejich zkušenosti jsou pro další úspěch projektu velmi důležité, uvedla Miroslava Havrdová, která je za realizaci projektu 5P na české straně zodpovědná. V úvodní – pilotní – fázi projektu studenti nabízeli podnikatelům především kontaktní údaje o místech, kde lze získat další informace. Současně získávali formou jednoduchých dotazníků informace a podněty od podnikatelů s nimiž hovořili a mapovali tak jejich aktuální potřeby. Další činnost streetwalkerů v Královéhradeckém kraji bude už v ostrém provozu zahájena v druhé polovině října.

Jedním z cílů projektu je vytvořit nové a zachovat již existující pracovní příležitosti, zvýšit konkurenceschopnost mikropodniků a živnostníků na trhu a podpořit přeshraniční spolupráci s Polskem. V první fázi vzniknou informační stránky projektu na internetu a střediska pomoci, která budou formou telefonních linek poskytovat dostatek informací o možnostech zvýšení kvalifikace, zdokonalení jazykových schopností nebo budou například informovat zájemce o možných obchodních partnerech u nás a v příhraničním Polsku.

Miroslava Havrdová
vedoucí projektu 5P

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).