Hlavní navigace

Jan Lamser podpořil svou účastí dobrovolnické aktivity zaměstnanců

V pátek 26. září navštívil Jan Lamser, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Poštovní spořitelnu, psí útulek LESAN v Kralupech nad Vltavou. Přijel tak podpořit kolegy, kteří se v rámci Dobrovolnických dnů rozhodli pomoci v této organizaci. Program Dobrovolnické dny je akce ČSOB a Poštovní spořitelny určená pro ty zaměstnance, kteří zatím s pomocí v neziskovém sektoru nemají zkušenost, ale chtějí se aktivně zapojit.

Sdílet

Zaměstnanci se v rámci prvního Dobrovolnického dne zúčastnili například pomocných a úklidových prací v ZOO Ostrava, spolupracovali na opravě dětského hřiště – dřevěného vláčku pro děti v Dětském centru Veská nebo pomáhali při chodu psího útulku LESAN v Kralupech nad Vltavou.

Možnost nahlédnout zblízka do světa neziskových organizací využil také člen představenstva ČSOB zodpovědný za Poštovní spořitelnu Jan Lamser, který přijel podpořit své kolegy do psího útulku v Kralupech. Při té příležitosti dobrovolníkům předal dárky jako symbol díků za jejich pozitivní přístup k tématu dobrovolnictví a energii, kterou věnují tam, kde je to nejvíce potřeba – pomoci v neziskovém sektoru.

Pomoc, ať již finanční nebo ve formě aktivního zapojení zaměstnanců do chodu jednotlivých organizací z neziskového sektoru, je jedním z hlavních pilířů společenské odpovědnosti ČSOB a Poštovní spořitelny. Lhostejno, jestli se jedná o podporu zdravotně a sociálně handicapovaných spoluobčanů nebo projektů na podporu životního prostředí a jiných záslužných aktivit. Pomáháme všude tam, kde je to potřeba, říká k tématu dobrovolnictví Jan Lamser, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Kromě manuální práce pomáhají účastníci Dobrovolnických dnů také při koncepčních záležitostech, jako je vypracování PR záměru a jiné odborné činnosti pro neziskové organizace.

Chtěla bych poděkovat všem kolegům, kteří využili možnosti pomoci v řadě neziskových organizací po celé ČR. Dobrovolnických dnů, z nichž první proběhl 26. září a další budou následovat 29. září a 2. října, se celkem zúčastní 219 našich zaměstnanců. Zároveň věřím, že pro mnohé z nich to nebude poslední setkání s neziskovým sektorem a v těchto aktivitách budou pokračovat i v budoucnu, komentuje úspěšnou akci Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Dobrovolnické dny jsou organizovány ve spolupráci s občanským sdružením Fórum dárců. Zaměstnanci ČSOB a Poštovní spořitelny získávají na pro tyto aktivity jeden den volna navíc. Neziskové organizace jsou rozmístěny po celé České republice – např. Ostrava, Jeseníky, Brno, České Budějovice, Středočeský kraj – a zahrnují široké spektrum veřejně prospěšných aktivit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).