Hlavní navigace

Podniky si na bankovních službách KB cení zejména kvality přímého bankovnictví

Podle agentury Median bankovní úvěr nebo půjčku v letošním roce čerpalo 56 % středních a velkých podniků, z nichž třetinu financovala Komerční banka. Na spokojenost podniků s bankou nemá největší vliv cena, ale kvalita přímého bankovnictví, image banky a široká nabídka kvalitních produktů.

Sdílet

Výzkum agentury Median realizovaný exkluzivně pro Komerční banku ukázal, že bankovní úvěr nebo půjčku čerpalo v letošním roce 56 % středních a velkých podniků. To je oproti loňskému roku, kdy úvěr využívalo 52 % podniků, mírný nárůst. Stále však nedosahuje 67 % z roku 2007. Výzkum potvrdil přední místo Komerční banky v úvěrování korporací, když v odpovědi na otázku „U kterých bank využíváte úvěry?“ nejvíce respondentů (36 %) uvedlo Komerční banku.

Na celkovou spokojenost s bankou mají větší vliv jiné faktory než ceny

Podnikoví klienti u všech bank nejlépe hodnotí jejich stabilitu, širokou nabídku produktů a služeb, spolehlivost a práci bankovních poradců. Naopak k nejhůře hodnoceným kritériím patří cenová příznivost produktů a služeb. Na celkovou spokojenost s bankou však mají v konečném důsledku větší vliv jiné faktory než ceny. Výzkum agentury Ipsos Tambor pro Komerční banku ukazuje, že je to především kvalita přímého bankovnictví, image banky a celková kvalita produktů. Podniky oceňují především komfort a zabezpečení přímého bankovnictví, stabilitu a renomé banky, širokou nabídku kvalitních produktů a služeb bankovních poradců a specialistů, vysvětluje Lucie Kudrnová, vedoucí marketingu pro podniky a municipality Komerční banky.

Výzkum Medianu dále ukázal, že polovina podniků využívá služeb Komerční banky.

Podniky preferují spořicí účty před termínovanými vkla­dy

Dalším zajímavým zjištěním agentury Median je fakt, že střední podniky v letošním roce mírně omezily využívání termínovaných vkladů, ale už ne spořicích účtů. Stejně tak se o 8 % snížil počet podniků s PC bankovnictvím, ovšem bez poklesu využívání internetového bankovnictví a bez návratu k papírovým příkazům k úhradě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).