Hlavní navigace

Podnikatelská elita zvolí v Monte Carlu Světového podnikatele roku 2006

O titul Světového podnikatele roku bude bojovat i Radim Jančura ze Student Agency

Sdílet

Praha, 30. května 2006 – Slavnostní vyhlášení nového držitele titulu Světový podnikatel roku (World Entrepreneur of the Year 2006) proběhne 10. června v Monte Carlu. Českou republiku bude zastupovat Radim Jančura, majitel společnosti Student Agency, nositel titulu Podnikatel roku 2005 České republiky.

Slavnostní vyhlášení vítěze finále World Entrepreneur of the Year bude vyvrcholením světového summitu podnikatelů ´World Summit 2006´, přičemž o vítězství bude bojovat 34 podnikatelů z různých zemí světa. Vyhlášení vítěze proběhne 10. června 2006.

James S. Turley, předseda představenstva a CEO Ernst & Young, říká: „V roce 2006 probíhá již dvacátý ročník soutěže Podnikatel roku, která oslavuje a vyzdvihuje podnikatelského ducha. Rozšíření tohoto ocenění do mnoha zemí světa je důkazem velice důležité role podnikatelů jako motorů růstu – nejen lokální ale i globální ekonomiky.“

Radim Jančura, jenž bude na tomto finále reprezentovat Českou republiku, je ředitelem a majitelem společnosti Student Agency. Ta organizuje jazykové a pracovní programy v zahraničí, zabývá se i prodejem letenek a vnitrostátní a mezinárodní autobusovou dopravou.

“Titulu Podnikatel roku si velice vážím jako ocenění, které po několik let poukazuje nejen na podnikatelské úspěchy jednotlivců, ale i na přínos podnikatelů obecně. Je mi proto ctí, že se mohu účastnit světového finále této soutěže, na němž budu mít příležitost setkat se s významnými osobnostmi z různých zemí světa a soutěžit o titul Světového podnikatele roku,“ řekl Radim Jančura, majitel společnosti Student Agency.

V loňském roce se nositelem titulu Světový Podnikatel roku 2005 stal Wayne Huizenga z Huizenga Holdings, Inc., jediný člověk v historii podnikání, který založil tři společnosti zařazené do přehledu Fortune 500. Wayne Huizenga je zároveň zakladatelem řady amerických společností – například Waste Management, Inc., Republic Industries, Blockbuster Entertainment a AutoNation.

V České republice proběhla soutěž Podnikatel roku již pošesté, nyní se tato mezinárodní soutěž, kterou založila společnost Ernst & Young v roce 1986 v USA, pořádá pravidelně ve více než třiceti zemích světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).