Hlavní navigace

Podnikatelem roku 2006 Plzeňského kraje se stali Jan Kout a Zdeněk Maštálka ze společnosti PEKASS

Plzeň, 12. února 2007 – Jan Kout a Zdeněk Maštálka, spolumajitelé firmy PEKASS, si dnes z rukou Petra Zimmermanna, hejtmana Plzeňského kraje, a Richarda Singera, zástupce společnosti Ernst & Young, převzali trofej Podnikatel roku 2006 Plzeňského kraje. Krajské i celostátní kolo je součástí prestižní mezinárodní soutěže Podnikatel roku, kterou každoročně vyhlašuje společnost Ernst & Young.

Sdílet

„Tato soutěž zviditelňuje vynikající podnikatele, kteří jsou hnacím motorem pozitivních změn ve společnosti, přičemž jejich působení právě na regionální úrovni je pro ekonomiku klíčové. Doufáme, že touto iniciativou dále podpoříme rozvoj podnikatelské sféry v České republice,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

Soutěž Podnikatel roku 2006 připravila v Plzeňském kraji společnost Ernst & Young ve spolupráci s hejtmanem Petrem Zimmermannem. O vítězství Kouta a Maštálka poté rozhodla nezávislá porota, které předsedal Radim Jančura, majitel Student Agency a držitel titulu Podnikatel roku 2005.

„Jsem rád, že soutěž Podnikatel roku se i u nás zabydlela. Jednak je oceněním kvalitní práce podnikatelů, ale zároveň je i motivací pro řadu dalších živnostníků. Vítězům gratuluji a přeji jim, ale i všem ostatním, kteří se do podnikání pustili, mnoho sil, vůle a také štěstí. A samozřejmě co nejvíce spokojených zákazníků,,“ uvedl při této příležitosti hejtman Petr Zimmermann.

Kolegové ještě ze státního podniku Západočeských pekáren a cukráren, Jan Kout a Zdeněk Maštálka, založili svou firmu PEKASS, s.r.o. v roce 1993. Zareagovali tak na poptávku po pekařských strojích a uplatnili své zkušenosti a kontakty z oboru, ve kterém dříve působili. Firma se specializuje na dodávky špičkové techniky do pekáren (sila na mouku, hnětače, pece, linky na jemné pečivo, chleba a běžné pečivo) a jejich servis, dodává i drobné technické vybavení. Společnost se zaměřuje především na trh v České republice.

Hlavními partnery soutěže Podnikatel roku 2006 jsou společnosti ABRA a AMCICO AIG Life. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Hospodářská komora České republiky, US Business School Prague a Czech Venture Capital Association.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).