Hlavní navigace

Podnikatelé ve zpracovatelském průmyslu mohou žádat o dotace ze strukturálních fondů

Od 1. března mohou české firmy podnikající ve zpracovatelském průmyslu a souvisejících službách požádat pro své projekty o podporu z Operačního programu Podnikání a inovace (také OPPI). Začátkem letošního roku totiž Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo časově omezené výzvy z OPPI v oblastech nemovitostí, informačních systémů a využití vědecko-výzkumných poznatků v praxi, do nichž od března začne přijímat registrační žádosti. Poradenská agentura Raven EU Advisory, dceřiná společnost České spořitelny, proto vyzývá podnikatele, aby si co nejdříve přichystali své projektové záměry a zajistili si všechny potřebné podklady pro zpracování žádostí.

Sdílet

„Programy, do kterých je nyní možné podat své žádosti, otevírají českým podnikatelům cestu ke zvýšení své konkurenceschop­nosti na evropském trhu. Naše společnost je připravena zájemcům o dotace z Evropské unie pomoci s komplexním zpracování projektu, poradit při podání žádosti a postarat se o související výběrová řízení i management samotného projektu,“ uvedl Lukáš Němec, ředitel divize podpory podnikání společnosti Raven EU Advisory.

Časově omezené výzvy Operačního programu Podnikání a inovace:

Potenciál II: Program podporující zavádění a zvyšování počtu pracovišť vědy a výzkumu v rámci podnikatelských subjektů, tj. zavedení vlastních podnikatelských oddělení vědy a výzkumu. Dotace se poskytuje na vybavení a částečný nákup laboratoří.

ICT a strategické služby: Program na podporu výzkumu v oblasti IT, na tvorbu nových softwarových řešení a aplikací, technologickou podporu center sdílených služeb či budování center zákaznické podpory. Nemovitosti: Program, který podporuje vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí, včetně související infrastruktury, a přispívá tak ke vzniku funkčního trhu nemovitostí.

Školicí střediska: Program, který podporuje výstavbu, rekonstrukci a vybavení školicích center nebo školicích místností.

Inovace – Patent: Program je zaměřený na podporu zajištění ochrany průmyslového vlastnictví ve formě patentů v ČR a zahraničí, užitných vzorů v ČR a zahraničí, průmyslových vzorů v zahraničí a ochranných známek v zahraničí. Program se vztahuje také na podávání přihlášek vynálezů v zahraničí a v ČR.

Peníze na výše uvedené programy/výzvy pocházejí částečně ze strukturálních fondů EU (85 %) a částečně ze státního rozpočtu (15 %). Z Operačního programu Podnikání a inovace budou peníze vypláceny ve formě nevratných dotací. Detailní informace o jednotlivých programech jsou k dispozici na www.edotace.cz či na www.czechinvest.org.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).