Hlavní navigace

Podnikatelé se mohou již posedmé ucházet o titul Podnikatel roku

Praha, 7. září 2006 – Společnost Ernst & Young vyhlašuje již sedmý ročník soutěže Podnikatel roku. Účastnit se jí může každý tuzemský podnikatel, který je alespoň 20% vlastníkem firmy, jež existuje minimálně dva roky. Soutěží se v kategoriích Podnikatel roku České republiky, Technologický podnikatel roku a Začínající podnikatel roku. Také letos může porota ocenit nejlepší podnikatele z regionů České republiky. Vítěz bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále World Entrepreneur of the Year v Monte Carlu. V roce 2005 získal titul Podnikatel roku majitel Student Agency, Radim Jančura.

Sdílet

„Získání titulu může být pro oceněného podnikatele a firmu povzbuzením do další činnosti, pozitivně se projeví na jejím renomé, vztazích se zákazníky, zájmu o práci ve společnosti i jejím dalším hospodářském rozvoji. Česká republika má bezesporu řadu výjimečných podnikatelských talentů, kteří díky svým schopnostem a vlastnostem vybudovali silné a dynamické podniky. Právě takovým je soutěž o titul Podnikatel roku určena,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

Soutěže Podnikatel roku 2006 se může zúčastnit vlastník nebo manažer společnosti s minimálně 20% vlastnickým podílem. Musí odpovídat za výkon své společnosti a být aktivním členem jejího nejvyššího vedení. Společnost musí existovat minimálně 2 roky. Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo manžel(ka), a to i pomocí formuláře na internetových stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz. Nominace jsou přijímány do 30. listopadu 2006.

Porota soutěže Podnikatel roku 2006 je devítičlenná. Předsedou poroty je Radim Jančura, majitel společnosti Student Agency a Podnikatel roku 2005. Porota se řídí mezinárodními pravidly. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen bude rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost a přístup k inovacím.

Do kategorie Technologický podnikatel roku se může přihlásit jakýkoliv účastník soutěže, jehož firma působí přímo v oblasti moderních technologií nebo moderní technologie významným způsobem využívá v hlavní podnikatelské činnosti. Nominace hodnotí speciální odborná porota, které předsedá Ondřej Bartoš, výkonný ředitel sdružení Tuesday Business Network. Sdružení Tuesday Business Network je odborným garantem kategorie Technologický podnikatel roku.

Na ocenění Začínající podnikatel roku může být nominován podnikatel, který podniká maximálně 5 let.

„Titulu Podnikatel roku si velice vážím jako ocenění, které po několik let poukazuje nejen na podnikatelské úspěchy jednotlivců, ale i na přínos podnikatelů obecně. Vnímám tento titul jako ocenění všeho, co Student Agency během posledních let dokázala,“ uvedl Radim Jančura, Podnikatel roku 2005 a předseda poroty.

Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2006 bude vyhlášeno 21. února 2007. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2007 v Monte Carlu.

V roce 2005 byl průměrný přihlášený podnikatel muž ve věku 44 let a byl dvoutřetinovým vlastníkem firmy, která sídlí v Praze, má obrat 207 miliónů Kč, 102 zaměstnanců a existuje na trhu 12 let.

Hlavními partnery soutěže Podnikatel roku 2006 jsou společnosti ABRA a AMCICO AIG Life. Soutěž podporuje agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Hospodářská komora České republiky, Czech Venture Capital Association a US Business School Praha. Mediálními partnery jsou deník MF Dnes, týdeník EURO, měsíčník BIZ, Český rozhlas Radiožurnál a iDNES.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).