Podle výzkumu České pojišťovny obliba cestovního pojištění po internetu stále stoupá, ČP už do zahraničí pojistí psa, kočky a fretky

[Tisková zpráva] S cestovním pojištěním České pojišťovny se ročně do zahraničí vydává zhruba milion lidí a každoročně stoupá počet těch, kteří si právě tuto pojistku sjednávají po internetu.

Sdílet

Letos si klienti prostřednictvím webu mohou sjednat nejenom klasické pojištění léčebných výloh, ale například i pojistit psa, kočku nebo fretku, či v době dovolené opuštěnou domácnost.

Z výzkumu České pojišťovny vyplývá, že cestovní pojištění si klienti sjednávají převážně na „výlety“ po Evropě – v 91 % případů (z toho v 9 % na Slovensko) ve zbylých 9 % pak cestují do celého světa.  Klienti si uvědomují rizika, která je mohou potkat a také nákladnost léčby zejména v zámořských, ale i některých evropských zemích, proto si 44 % procent z nich vybírá dvojnásobek základního limitu – 3 miliony korun.

„Nejčastěji si do balíčku cestovního pojištění k léčebným výlohám sjednávají připojištění úrazu – ve 45 % a odpovědnosti za škody – 28 %. Pouze 14 % si pojišťuje zavazadla a 11 % právní ochranu,“ uvádí produktová manažerka cestovního pojištění České pojišťovny Soňa Šmůlová a doplňuje: „Pokud bychom chtěli klienty rozdělit podle účelu cesty – devět z deseti vyjíždí soukromě, hlavně na letní a zimní dovolené. Víc než polovina turistů si sjednává pojištění pouze pro sebe, třetina pak pro sebe a partnera nebo dítě. Smluv, ochraňujících rodinnou dovolenou, v nichž jsou zahrnuty tři až pět osob, je 15 %.“

Od předcházejících parametrů je odvislá i nejběžnější délka cesty – třetina smluv je sjednávána na 3 – 5 dní, každá osmá smlouva je na týden, na dobu 12 – 15 dnů se pojišťuje necelých 5 % klientů. Necelé jedno procento si sjednává pojištění na dobu jednoho roku – zejména na nejrůznější stáže či studijní pobyty.

Z cestovního pojištění uzavřeného přes internet byly ještě před hlavní letní sezónou likvidovány i některé netypické pojistné události. Například „epidemie neštovic“ zasáhla turisty v Řecku, Egyptě a Turecku. Rodiny odcestovaly v klidu na dovolenou a nemoc propukla až na „pláži“. V některých případech zasáhla nejen děti, ale i jejich rodiče. Přestože léčba této „dětské nemoci“ není nikterak náročná a ani nákladná, dokáže zkomplikovat nebo zcela zkazit dovolenou. V případě kontaktu s nemocnými ještě doma je třeba počítat s tím, že choroba může propuknout i za dva až tři týdny a možná raději s odjezdem vyčkat. Mezi kuriozity patří také kousnutí turisty koněm na Kubě, či poranění, naštěstí ne tak závažné, lodním šroubem na jachtě ve Středozemním moři.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).