Hlavní navigace

Podíl ČSOB na trhu zajištěných fondů se ke konci září opět zvýšil

Výrazný zájem, který projevili investoři během posledních třech měsíců o zajištěné fondy ČSOB, zvýšil objem prostředků v těchto fondech o další 2 miliardy korun. To je lepší výsledek než vykázali za stejné období ostatní správci dohromady a ČSOB tím potvrdila svou vedoucí pozici na trhu zajištěných fondů. Celkově do zajištěných fondů ČSOB zájemci o lepší zhodnocení volných peněžních prostředků vložili zhruba 13 miliard Kč. Největším z téměř padesátky zajištěných fondů se stal ČSOB Světového růstu+ 4, do něhož investoři vložili přes 669 milionu Kč a jenž se upisoval právě v období posledního čtvrtletí. V současnosti je možné až do konce října nakupovat tří zajištěné fondy ČSOB – ČSOB Reverzní Click 4, ČSOB Světového růstu+ 6 a ČSOB Světový strom USD 1.

Sdílet

Všechny tyto fondy se nabízí od 19. září do konce října a zatím největší zájem mají investoři o ČSOB Světového růstu+ 6. Po vzoru svého rekordního předchůdce nemá „šestka“ omezený maximální výnos, ale přesto nabízí plnou návratnost vložené investice. Již během několika dnů se v něm shromáždilo 86 milionu korun. Druhý z korunových fondů ČSOB Reverzní Click 4 umožňuje výnos až 50 % během své splatnosti, jenž činí 3,5 roku. Věříme, že tento fond naváže na dobré výsledky předchozích Reverzních Clicků, které se stále udržují poměrně blízko svých původních maximálních hodnot. Ukazuje se, že sázka na malou fluktuaci kapitálového trhu investorům vychází, uvedl Jan Barta z ČSOB Asset Managementu.

ČSOB Světového růstu+ 6, ČSOB Reverzní Click 4 a ČSOB Světový strom USD 1 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 150 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1 630 miliard CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).