Hlavní navigace

Počet pracovníků ve státní sféře a mzdový vývoj v rozpočtové sféře pro léta 2008 - 2010

26. dubna 2007 - Vzhledem k matoucím informacím v dnešním tisku (zvláště zavádějícím a nepravdivým v Lidových novinách) znovu opakujeme informace o počtu pracovníků ve státní správě a mzdovém vývoji v rozpočtové sféře pro léta 2008 – 2010 tak, jak je poskytl ministr financí Miroslav Kalousek během včerejšího dne.

Sdílet

Programové prohlášení vlády predikuje závazek snižování počtu pracovníků ve státní správě o 3%. Ti, kteří jsou vykazováni jako pracovníci státní správy, tvoří cca 100 tis. z celkové základny 459 tis. zaměstnanců. Pokles o 3% (závazek z programového prohlášení vlády) se týká pouze těchto 100 tis. zaměstnanců.

Pro celou rozpočtovou sféru pak platí, že meziroční objem navýšení mzdových nákladů bude probíhat tempem 1,5 % ročně. Skutečný platový nárůst bude záležet na personální politice jednotlivých resortů. Logicky platí premisa: Čím méně budeme zaměstnávat pracovníků, tím lépe je budeme platit. A naopak. Žádné rozhodnutí vlády nestanovilo povinnost propustit jediného učitele, hasiče či policistu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).