Hlavní navigace

Počet nových úvěrů a překlenovacích úvěrů poskytnutých ČMSS každý měsíc stoupá

Sdílet

Ke dni 31. května 2002 poskytla největší česká stavební spořitelna ČMSS již 20.633 nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů ve výši 3,2 mld. Kč. Počet nově poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů meziročně vzrostl o 27 %. Objem poskytnutých finančních prostředků meziročně vzrostl dokonce o 42 %. Počet nových úvěrů a překlenovacích úvěrů poskytnutých v jednotlivých měsících roku 2002 přitom neustále stoupá.

Předseda představenstva ČMSS Hans-Dieter Funke potvrdil, že každý týden nyní přichází na centrálu stavební spořitelny kolem 1500 žádostí o poskytnutí úvěru ze stavebního spoření nebo překlenovacího úvěru. Důvody rostoucího zájmu spatřuje Hans-Dieter Funke na jedné straně v nejvýhodnější komplexní nabídce řešení bytových potřeb na trhu, která u ČMSS představuje kromě nízkých úrokových sazeb a vstřícných podmínek pro poskytování úvěrů a překlenovacích úvěrů také bezplatné a rychlé vyřízení a zpracování žádostí a bezplatné odborné poradenství poskytované širokou sítí finančních poradců. Svou roli však hraje také skutečnost, že občané ČR již přijali za svou myšlenku vlastnického bydlení jako formy zajištění pro období postproduktivního věku a stejně tak zájem o vlastní střechu nad hlavou v souvislosti s blížícím se vstupem ČR do Evropské unie.

Aktuální úrokové sazby u překlenovacích úvěrů ČMSS patří k nejnižším na trhu. Překlenovací úvěry nyní ČMSS nabízí s pevnou roční úrokovou sazbou od 6,3 do 7,9 %. Úrok z úvěru ze stavebního spoření je u ČMSS ve výši 6 % p.a. Kromě zmíněných úroků už klient ČMSS neplatí žádné další poplatky, ani za posouzení či vyřízení žádosti, ani za poradenství. Úrokové sazby jsou sjednány jako pevné, což je pro klienta velkou výhodou. Má totiž jistotu, že úroková sazba se nezmění po celou dobu splácení. To umožňuje lepší finanční plánování a rozvržení financí. ČMSS nabízí nejvyšší úvěr bez nutnosti zajištění, a to až do 150 tisíc Kč. Do výše 500 tisíc ČMSS od klientů nepožaduje jako zajištění nemovitost, postačí ručitelský závazek.

Klienti ČMSS nejčastěji využívají překlenovací úvěry a úvěry k rekonstrukcím a modernizacím a na koupi nového bytu nebo rodinného domu. Významná část úvěrů a překlenovacích úvěrů je využívána ke koupi staršího domu nebo bytu. K 31. květnu 2002 evidovala ČMSS celkem 232.882 platných úvěrů a překlenovacích úvěrů v objemu téměř 14 mld. Kč.

Praha, 24. června 2002

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).