Hlavní navigace

Počet klientů ČSOB Pojišťovny se více než zdvojnásobil

Počet klientů ČSOB Pojišťovny se zvýšil na více než dvojnásobek. ČSOB Pojišťovna totiž pojistila všechny Maxkarty, které vydává Poštovní spořitelna k postžirovým účtům, pro případ jejich ztráty nebo neoprávněného užití. K dosavadním 700 000 klientů ČSOB Pojišťovny tak v jediném okamžiku přibylo 950 tisíc dalších. Majitelé Maxkaret získávají toto pojištění automaticky a zdarma.

Sdílet

Pojištění Maxkaret se vztahuje na krytí nákladů, které majiteli vzniknou v souvislosti s blokací a vydáním nové karty, a hradí se z něj rovněž finanční ztráty způsobené neoprávněným použitím ukradené či ztracené karty, a to ještě 24 hodin před tím, než majitel karty ztrátu nahlásí. Pojištění klientům pokryje případnou finanční ztrátu až do výše dvojnásobku týdenního limitu karty, maximálně až do 30 tisíc korun. Podobné pojištění je jinak zpravidla nabízeno jen v rámci nadstandardních služeb. Kromě toho jsou majitelé Maxkarty zdarma pojištěni i pro případ plné invalidity či smrti následkem úrazu, a to na částku 100 000 Kč.

ČSOB Pojišťovna nabízí tento produkt od roku 2002 výběrově také pro karty vydané ČSOB. Zájem o toto pojištění přitom i v souvislosti s množícími se případy kopírování platebních karet prudce vzrůstá. Za loňský rok se počet pojištění ke kartám vydaným ČSOB téměř zdvojnásobil, řekl manažer pro bankopojištění ČSOB Pojišťovny Michal Vavroušek.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která nabízí široké spektrum životních i neživotních pojištění občanům, malým a středním podnikatelům i největším korporacím, měřeno předepsaným pojistným, je čtvrtou největší pojišťovnou na domácím trhu. Tři čtvrtiny jejích akcií vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV z nadnárodní skupiny KBC, 25 % drží ČSOB.

Kateřina Hamerská
tisková mluvčí
ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).