Hlavní navigace

Počet členů klubu Čtyřlístek Poštovní spořitelny přesáhl 100 000

Počet členů klubu Čtyřlístek Poštovní spořitelny překročil ke konci května hranici 100 000. Klub Čtyřlístek umožňuje mladým klientům Poštovní spořitelny získat slevy či vstupy zdarma do hradů, zámků, zoologických zahrad a dalších kulturních institucí. Členy klubu Čtyřlístek se automaticky stávají neplnoletí majitelé účtů Programu Mini a Dětské vkladní knížky.

Sdílet

Přesto, že členství v klubu po dosažení hranice 18 let zaniká, daří se Poštovní spořitelně udržovat u počtu členů růstovou tendenci. Počet členů klubu Čtyřlístek v letošním roce poprvé přesáhl 100 000, uvedl Miroslav Seidl, Poštovní spořitelny. Na růstu členů se bezpochyby projevilo uvedení nového produktu – programu Mini – v polovině loňského roku, dodal Miroslav Seidl. V polovině loňského roku činil počet členů více než 91 tisíc. Jedná se tedy o meziroční nárůst o bezmála 10 %.

Členství v klubu Čtyřlístek je zdarma a umožňuje nezletilým klientům, kteří mají některý z produktů pro děti a mládež Poštovní spořitelny, získat slevy či vstupy zdarma do mnoha kulturních institucí. V tomto rozsahu nenabízí podobný klub žádná další banka na českém trhu. Členové klubu Čtyřlístek totiž získávají zdarma slevu na vstupném do téměř 40 hradů a zámků po celé ČR, do bezmála 70 muzeí, na rozhledny, do hvězdáren, zoologických zahrad, skanzenů, akvárií, památníků, galerií, knihoven a divadel po celé ČR, řekl Miroslav Seidl.

Proto, aby členové věděli, kde mohou uplatnit slevy či dokonce získat vstup zdarma, rozesílá Poštovní spořitelna pravidelně dvakrát ročně aktualizovanou Mapu klubu Čtyřlístek. Na ní najdou členové graficky i textově uvedeny všechny památky, kulturní a další instituce, do nichž mají vstup zdarma. Nejnovější verzi začala Poštovní spořitelna právě v těchto dnech rozesílat svým klientům.

Poštovní spořitelna nabízí dětem a mládeži tři produkty – účet Mini pro děti ve věku 12 – 15 let, účet Junior pro mladé ve věku od 15 do 26 let a Dětskou vkladní knížku, kterou mohou využívat děti a mládež do 18 let.

Postžirový účet Mini je první produkt platebního styku pro věkovou kategorii 12 – 15 let na trhu. Děti získají číslo účtu, které jim může vystačit na celý život – není nutné jej měnit ani při přechodu na jiný program (např. Junior, po dosažení 15 let). S účtem je automaticky spojeno členství v Klubu Čtyřlístek – a to zdarma. Zdarma je také vedení účtu včetně zasílání měsíčních výpisů pro majitele i zákonného zástupce. Zdarma jsou i výběry Maxkartou na pobočkách Poštovní spořitelny a na 3400 poštách.

Postžirový účet Junior je určen mladým lidem od 15 do 26 let. Poštovní spořitelna neklade klientům žádné další podmínky (např. studium na střední či vysoké škole), jediným faktorem pro získání produktu je věk. Program Junior nabízí zdarma zřízení trvalých příkazů a zřízení a vedení povoleného přečerpání účtu (od 18 let). K účtu dostanou klienti od Poštovní spořitelny zdarma kartu Euro 26.

Vedle účtů Mini a Junior je to i Dětská vkladní knížka, s níž přišla Poštovní spořitelna jako první už v roce 1996.

Martin Orság
tiskový mluvčí Poštovní spořitelny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).