Hlavní navigace

Počet cestujících ČD opět roste; tržby rostly během celého 1. pololetí

Českým drahám se v závěru června podařilo zvrátit trend ve vývoji počtu cestujících ve vnitrostátní přepravě a ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jich přepravily o 55 tisíc více. Do té doby byl vývoj jejich počtu výrazně lepší než u ostatních dopravců – přesto znamenal meziroční pokles cca 8 %. Zejména díky nabídce Léto 2009 začali v závěru měsíce června zákazníci opět přibývat.

Sdílet

Dráhy přepravily v poslední dekádě června o téměř 2 % cestujících více než loni. Celkové tržby z osobní přepravy se přitom za první pololetí vyvíjely rovněž příznivě a v meziročním srovnání vzrostly o 3 %. V absolutních číslech jsme letos v poslední dekádě června přepravili s vnitrostátními jízdenkami o 55 tisíc zákazníků více – to je 3,389 milionu cestujících, zatímco loni v červnu to bylo 3,334 milionu, upřesňuje náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek. Předpokládáme, že se tento trend udrží a v prázdninových měsících mírně překročíme přepravní výkony minulého roku.

Přestože nabídka Léto 2009 platila jen v poslední třetině června, dokázala předchozí pokles zájmu o přepravní služby ČD zcela zvrátit. Pozitivní vliv na vývoj počtu cestujících má i zvýšený zájem o cestování vlakem do zahraničí. Za první pololetí rostly jak tržby tak i počet cestujících, kterých v mezinárodní přepravě cestovalo o 15 % víc.

Zavedení nabídky Léto 2009 se projevilo nejen výrazným růstem prodeje jízdenek SONE+ a REGIONet, ale i ostatních vnitrostátních jízdních dokladů, které budeme až do 22. září prodávat za loňské ceny. Jako národní dopravce se tak snažíme podpořit vnitrostátní cestovní ruch, uzavírá Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje ČD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).